Zdecydowane zwycięstwo Fary Pelikan Żydowo

2022-09-11

W sobotę 10 września swoje już trzecie spotkanie z nowego sezonu 2022/2023 w wielkopolskiej klasie B PROTON grupie IV rozegrali seniorzy Fary Pelikan Żydowo.

Podopieczni grającego trenera żydowian Mateusz Sypniewskiego, podejmowali na własnym trenie zespół rezerw Koziołka Poznań. Żydowianie dla swojego przeciwnika okazali się bardzo niegościnni gdyż wypunktowali go wygrywając mecz aż 8:0. Spotkanie sobotnie od początku do końca było pod kontrola zawodników drużyny Fary Pelikan Żydowo przez co podopieczni Mateusza Sypniewskiego udowodnili swoją wyższość nad swoim rywalem aplikując mi osiem bramek nie tracąc przy okazji żadnej. Żydowianie od początku narzucili przeciwnikowi swój styl i już po pierwszych minutach prowadzili 2:0 pod dwóch trafieniach Dawid Karbowiak , asysty zaliczył przy obu bramkach Mikołaj Śrama. Po bardzo dobrym początku gospodarze uspokoili mecz cały czas jednak kontrolując przeciwnika. W 24 min niepilnowany w środku pola trener żydowian Mateusz Sypniewski uderzył z daleka, podwyższając prowadzenie zespołu na 3:0. Pierwszą połowę zakończyliśmy tak jak ją zaczęliśmy, aplikując swojemu rywalowi kolejne dwie bramki i na przerwę Fara Pelikan schodziła prowadząc już 5:0. Strzelcami wspomnianych dla zespołu z Żydowa okazali się Dawid Karbowiak asysta Patryk Siwka, i Patryk Siwka asysta Kacper Mroczek

Druga połowa to już spokojna gra zespołu z Żydowa i podwyższenie wyniku spotkania, zaraz po wznowieniu drugą bramkę zdobył Patryk Siwka asysta Dawid Karbowiak. Następnie po zbyt krótkim wybiciu piłki przez gości bardzo ładną bramkę zdobył Przemek Kilichowski. Ostatnia bramka to wykorzystany rzut karny przez kapitana żydowian Miłosz Kostecki, faulowany w polu karnym gości był Dawid Łyskawa. Ostatecznie mecz wygrała Fara Pelikan Żydowo pokonując zdecydowanie rezerwy Koziołka Poznań aż 8:0. Na koniec należy nadmienić iż hart-tricka w sobotnim meczu w szeregach Fary Pelikan Żydowo ustrzelił Dawid Karbowiak.

Za tydzień w sobotę 17 września Fara Pelikan Żydowo zagra spotkanie wyjazdowe w Trzemesznie gdzie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zmierzy się o godzinie 16.30 z rezerwami Zjednoczonych.

Skład wyjściowy Fary Pelikan Żydowo: Dawid Szejna, Miłosz Kostecki, Adrian Guzik, Hubert Krawczyk, Kacper Mroczek, Patryk Siwka, Mateusz Sypniewski, Przemek Kilikowski, Mateusz Śrama, Łukasz Sieczkarek, Dawid Karbowiak

A w pozostałych spotkaniach rozegranych w sobotę 10 września w tej samej grupie z udziałem przedstawicieli z powiatu gnieźnieńskiego odnotowano następujące wyniki:

GKS Gułtowy – Zjednoczeni II Trzemeszno 5:2

Hetman Orchowo – Pelikan Niechanowo 3:0.

Roman Strugalski (Źródło Fara Pelikan Żydowo + foto)