Zdecydowane zwycięstwo Vitcovii Witkowo w Poznaniu

2014-04-20

Na czwarte spotkanie tej wiosny w rozgrywkach poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód w trwającym sezonie 2013/2014 zespół Vitcovii Witkowo, w Wielką Sobotę 19 kwietnia udał się do Poznania gdzie był podejmowany przez miejscowy zespół Poloni. Podopieczni Bartłomieja Figasa nie dali szans drużynie broniącej się przed spadkiem do niższej klasy piłkarskiej, pokonując swojego rywala zdecydowanie 6:0.

Wynik sobotniej potyczki piłkarskiej pomiędzy Polonią Poznań a Vitcovią Witkowo, został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu. Witkowianie prowadzenie 1:0 w meczu objęli już w 2 minucie. Golipera miejscowych po zagraniu piłki wzdłuż pola karnego gospodarzy pokonał celnym strzałem z 6-tego metra Mateusz Pietrowski. Minutę później podopieczni Bartłomieja Figasa prowadzili z miejscowymi już 2:0. Tym razem na listę strzelców w zespole z Witkowa wpisał się Tomasz Kubiak, który umieścił piłkę pod poprzeczką bramki gospodarzy z 6-tego metra po wcześniejszym dograniu jej przez Filipa Janiszewskiego. Nie upłynęło pięć minut meczu a w 8 minucie Tomasz Kubiak podwyższył prowadzenie zespołu z Witkowa na 3:0. Tym razem napastnik Victovii po dograniu piłki od Marka Janaszaka umieścił ją w bramce gospodarzy po strzale z 11-tego metra. W 12 minucie witkowiane mogli zdobyć czwartego gola i prowadzić z Polonią Poznań aż 4:0. Do takiego scenariusza nie doszło gdyż podyktowaną jedenastkę po faulu na Jakubie Michalaku na bramkę nie zamienił Tomasz Kubiak, gdyż jego strzał wybronił golkiper gospodarzy. To co nie udało się Kubiakowi w 12 minucie udało się minutę później Rafałowi Pietrowskiemu, który po wykonywanym rzucie rożnym przez Marka Janaszaka umieścił piłkę w bramce gospodarzy po uderzeniu z głowy z 11-tego metra. Piąta bramka dla Witkowa, została zdobyta w 21 minucie a była ona autorstwa obrońcy Poloni Poznań, który po egzekwowanym rzucie wolnym z 35-tego metra przez Bartosza Staszewskiego umieścił ją we własnej bramce. Wynik meczu jak wspominaliśmy wcześniej został ustalony do przerwy. W 31 minucie meczu na 6:0 dla Witkowa podwyższył Tomasz Kubiak, który po dograniu piłki od Bartosza Staszewskiego umieścił ją celnym strzałem z 15-tego metra. Była to trzecia bramka zdobyta przez Tomasza Kubiaka w meczu z Polonią Poznań. W drugiej połowie więcej goli oba zespoły już nie zdobyły, Vitcovia kontrolowała grę na boisku a gospodarze bronili się przed stratą kolejnych bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Witkowa w stosunku 6:0 i zapisaniem przez piłkarzy Vitcovii kompletu trzech punktów.

Kolejny mecz zespół z Witkowa rozegra dopiero 4 maja na wyjeździe gdzie będzie podejmowany przez Piasta Kobylnica. Mecz z 26 kwietnia w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego, kiedy to witkowianie w meczu na szczycie ligowej tabeli mięli podejmować zespół z Niechanowa został przełożony na 7 maja.

Skład Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk, Dawid Kustra, Konrad Plucner, Rafał Pietrowski, Bartosz Sypniewski, Marek Janaszak, Mateusz Pietrowski (80’ Karol Kowalski, Bartosz Staszewski (57’ Zbigniew Wojtczak), Filip Janiszewski, Tomasz Kubiak (70’ Łukasz Szeląg), Jakub Maćkowiak (75’Hubert Mielcarek).