Zdecydowane zwycięstwo Vitcovii Witkowo!

2019-05-28

Wysokie zwycięstwo w rozgrywkach ligi międzyokręgowej grupy Piła-Poznań odnotowali piłkarze Vitcovii Witkowo. Podopieczni Stanisława Drozdy w niedzielę 26 maja z kwitkiem do domu odprawili zespół Błękitnych Wronki ogrywając go na własnym trenie w stosunku 5:1.

Niedzielny mecz dla witkowian nie rozpoczął się jednak nie po ich myśli. Podopieczni Stanisława Drozdy, bowiem od 2 minuty przegrywali z swoim rywalem 0:1 po bramce zdobytej przez Dominika Woelka. Wynik ten mimo kilku sytuacji strzeleckich w wykonaniu piłkarzy Vitcovii utrzymał się aż do końca pierwszej połowy. I witkkowianie na przerwę schodzili przegrywając jedną bramką z swoim rywalem. Po zmianie stron i reprymendzie w szatni szkoleniowca miejscowych na boisko wyszła zupełnie inna drużyna. Od pierwszych minut drugiej połowy witkowianie ostro wzięli się do roboty efektem czego była zdobyta bramka na 1:1 w 55 minucie przez Filipa Janiszewskiego. Minutę później gospodarze prowadzili już 2:1 po golu zdobytym przez Daniela Bartkowiaka. Nie upłynęły kolejne cztery minuty (60’) a Vitcovia Witkowo po kolejnej bramce prowadziła już 3:1. Tym razem golkipera przyjezdnych pokonał Hubert Mielcarek. Dwa ostatnie gole w niedzielnym meczu, którymi to witkowianie przypieczętowali swoje zdecydowane zwycięstwo 5:1 padły już w ostatnich minutach spotkania. W 89 minucie na 4:1 prowadzenie zespołu z Witkowa podwyższył Filip Janiszewski a w 90 minucie piątego gola zdobył Daniel Bartkowiak.

Kolejne spotkanie zespół z Witkowa rozegra 1 czerwca w Stróżewie gdzie będzie podejmowany o godzinie 16.00 przez zespół miejscowej Koronie.

Skład Vitcovi Witkowo: 1 Szymon Menz (21' Bartosz Borys), Daniel Bartkowiak, Hubert Mielcarek, Oskar Wegnerski (77' Kamil Karski), Adrian Krupka, Alan Polus, Filip Janiszewski, Michał Wiśniewski, Bartłomiej Melewski (46' Patryk Bojarski), Daniel Nowaczyk, Adrian Franczak