Zdecydowane zwycięstwo Wełnianki Kiszkowo

2014-10-27

Dziewiąte spotkanie w nowym sezonie w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupie 1. mają za sobą piłkarze Wełnianki Kiszkowo.

W niedzielę 26 października zespół prowadzony przez Piotra Wojnowskiego, udał się do Gułtów aby powalczyć o punkty ligowe z tamtejszą drużyną GKS-u. Po ostatnim remisie 3:3 na własnym trenie z Phytopharmem Klęka, tym razem kiszkowianie nie mieli żadnego problemu z pokonaniem przedostatniej drużyny tabeli ligowej ogrywając go a co za tym idzie inkasując na swoim koncie komplet punktów w stosunku 4:0. Goście na prowadzenie 1:0 wyszli w 22 minucie. Podanie Cezarego Dąbrowskiego wykorzystał Sławomir Kasprzak, który strzałem z 10. metra pokonał golkipera gospodarzy. Drugi gola dla Wełnianki Kiszkowo, którym ustalili wynik pierwszej połowy na 2:0 padł w 37 minucie. Piłkę w pole karne wrzucił Sławomir Kasprzak a celnym uderzeniem z 14. metra lokując piłkę przy słupku gospodarzy popisał się w zespole Wełnianki Kiszkowo – Łukasz Zamiara. Po zmianie stron, przewaga drużyny z Kiszkowa nad swoim rywalem była już zdecydowana i została udokumentowana zdobyciem następnych dwóch bramek. W 55 minucie trzeciego gola dla kiszkowian na swoim koncie zapisał Łukasz Jałoszyński, który wykorzystując podanie od Macieja Lisieckiego ulokował piłkę z 12. metra w górnym długim rogu bramki swojego rywala. W 70 minucie podopieczni Piotra Wojnowskiego mogli zdobyć czwartą bramkę, jednakże uderzona piłka z wykonywanego rzutu wolnego z 30. metra przez Łukasza Górnego zatrzymała się na poprzeczce bramki Gułtów. To co nie udało się Górnemu udało się w 82 minucie Łukaszowi Jałoszyńskiemu, który zdobywając bramkę po indywidualnej akcji Dawida Jeżewkiego, który obsłużył pomocnika gości a ten z 5. metra skierował piłkę piętą do bramki gości ustalił końcowy wynik meczu na 4:0 dla Wełnianki Kiszkowo.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Maciej Lisiecki (60’ Łukasz Górny), Kamil Kupidura, Arnold Sądej, Kamil Darzecki, Cezary Dąbrowski (62’ Mateusz Krawczyk), Dawid Jeżewski, Marcin Zamiara, Bartłomiej Szmytke, Sławomir Kasprzak, Łukasz Jałoszyński (88’ Robert Babrakowski)

Kolejny mecz Wełnianka Kiszkowo, rozegra dopiero 9 listopada kiedy to na własnym trenie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskeigo będzie podejmowała o godzinie 14.00 zespół Fary Pelikan Niechanowo.

Wyniki 9 kolejki - 25-26 października
KSGB Manieczki              1-2     Poznań FC
Kłos II Zaniemyśl            0-0     Lotnik-1997 Poznań
Antares Zalasewo          1-2     Meblorz Swarzędz
Phytopharm Klęka          0-3     Stella II Luboń
GKS Gułtowy                   0-4     Wełnianka Kiszkowo
Fara Pelikan Żydowo     1-1     Avia Kamionki