Ze Skoków z tarczą!!!

2015-05-10

Na mecz XXIV kolejki wielkopolskiej IV ligi grupy północnej zespół Mieszka Gniezno, udał się w niedzielę 10 maja do Skoków gdzie był podejmowany przez miejscowy zespół Wełny.

Nikt chyba przed tym spotkaniem nie stawiał w ciemno, że podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego zajmujący przed tym meczem 12. pozycję w ligowej tabeli ograją faworyta tego pojedynku piłkarskiego plasującym się na wysokiej piątym miejscu w rozgrywkach czwartoligowych. Okazało się to jednak możliwe. Notujący od początku rundy rewanżowy widoczny spadek formy zespół z Skoków, który sześciokrotnie z placu gry schodziła jako pokonany a tylko raz zapisał na swoim koncie remis. I tym razem nie zachwycił grając przed własną publicznością. Drużyna z Skoków prowadzona od końca kwietnia przez Pawła Kutynię, który na ławce trenerskiej zastąpił Krzysztofa Pancewicza, debiutu w roli nowego trenera Wełny przed własną publicznością nie zaliczy do udanego. Po ubiegłotygodniowej porażce w Niechanowie z miejscową drużyną Pelikana, gdzie skokowianie przegrali mecz w stosunku 3:0. I tym razem nowy szkoleniowiec z Skoków musiał pogodzić się z porażką przegrywając niedzielny mecz po dość zaciętym jego przebiegi z młodym zespołem z grodu Lecha w stosunku 2:1. Tym zwycięstwem gnieźnianie zrewanżowali się skokowianom że przegrane spotkanie jesienią 2014 w Gnieźnie, gdzie ulegli znacznie swojemu niedzielnemu rywalowi aż 6:0.

Przechodzą jednak do samej relacji spotkania w Skokach pomiędzy miejscową Wełną a Mieszkiem Gniezno. To pierwsze czterdzieści pięć minut meczu  należało do biało-niebieskich, którzy swoją dominację na boisku rywala udokumentowali zdobyciem dwóch goli. Na prowadzenie 1:0 zespół z grodu Lecha wyprowadził Andrzej Stefański. Pomocnik biało- niebieskich wykorzystał dograną piłkę w pole karne gospodarzy przez Kamila Chopcię i umieścił ją z 11. metra w bramce drużyny Skoków wychodząc z nią na czystą pozycję sam na sam z golkiperem miejscowych. W 25 minucie gnieźnianie prowadzili już 2:0. Tym razem po akcji całego zespołu i zagraniu piłki w pole karne gospodarzy w wykonaniu Roberta Peplińskiego, piłkę w zamieszaniu do bramki gospodarzy wpakował z 14. metra Kamil Chopcia. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu w Skokach, po której miejscowi przegrywali z Mieszkiem Gniezno w stosunku 2:0.

Po zmianie stron do głosu jak można było się spodziewać doszli piłkarze Wełny Skoki, którzy dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. Sztuka skokowianom udała się dopiero w 73 minucie. Po dograniu piłki w pole karne gnieźnian przez jednego z zawodników gospodarzy. Futbolówka po rykoszecie odbijając się od głowy obrońcy gnieźnieńskiego Łukasza Mokrzyckiego, zmyliła kompletnie golkipera biało-niebieskich Patryka Szafrana i wpadła do jego bramki. Tym samy skokowianie zmniejszyli prowadzenie Mieszka Gniezno do 2:1. Mimom jeszcze kilku okazji do podwyższenia prowadzenia przez gnieźnian, kiedy to sytuacji sam na sam z golkiperem Wełny Skoki nie potrafili wykorzystać w 78 minucie Wojciech Gąsiorowski czy Hubert Nowak w 81 minucie a także dwóch sytuacji w wykonaniu Błażeja Matysiaka, który z 3. metra nie skierował piłki do pustej bramki w 88 i 89 minuty. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Mieszko Gniezno co może być dużym zaskoczeniem pokonało wyżej notowanego w ligowej tabeli drużynę Wełny Skoki i to na ich trenie w stosunku 2:1. Na koniec należy wspomnieć że gospodarze mecz kończyli w dziewiątkę gdyż dwóch zawodników tej drużyny w następstwie dwóch żółtych kartek ujrzało czerwony kartonik i musieli opuścić plac gry.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Robert Pepliński, Łukasz Mokrzycki, Dawid Urbaniak, Kamil Chopcia, Michał Góralski, Karol Karasiewicz, Krzysztof Jackowiak, Hubert Nowak, Andrzej Stefański (83’ Błażej Matysiak), Wojciech Gąsiorowski (72’ Marcin Nowak)

Następne spotkanie zespół Mieszka Gniezno rozegra w sobotę 16 maja podejmując o godzinie 17.00 na własnym boisku przy ulicy Strumykowej drużynę warty Międzychód.

Wyniki 24 kolejki - 9-10 maja

1920 Mosina                              0-1    Sparta Oborniki

Sparta Szamotuły                      3-5    Płomień Przyprostynia

Warta Międzychód                    1-2    Pelikan Niechanowo

Wełna Skoki                               1-2    Mieszko Gniezno

Zjednoczeni Trzemeszno         0-1    Lubuszanin Trzcianka

1922 Lechia Kostrzyn               7-2    Leśnik Margonin