Ze zmiennym szczęściem w Słomczynie

2023-07-31

W dniach 29-30 lipca, na torze kartingowym w Słomczynie odbyła się VI runda ROK Cup Poland.

Ze zmiennym szczęściem jechał w niej występujący w kategorii Rok Junior Oskar Hildebrański. Zawodnik  reprezentujący barwy Jastrzębskiego Racing po raz kolejny znakomicie prezentował się na treningach, a w pierwszym sobotnim  wyścigu uplasował się na piątej pozycji. W drugim także trzymał się blisko czołówki i linię mety minął jako ósmy, ale  kara 5 sekund za zderzak sprawiła, że gnieźnianin sklasyfikowany został na 13. pozycji. Awaria rozrusznika sprawiła, że do pierwszego niedzielnego wyścigu wystartował z ostatniej pozycji, ale zdołał wyprzedzić aż dziesięciu rywali.  W ostatniej gonitwie również uplasował się na siódmej pozycji i w klasyfikacji końcowej rundy w Słomczynie  zajął ósmą lokatę z dorobkiem 32 punktów.  W  klasyfikacji generalnej sezonu jest również ósmy. Liderem, pozostaje Marcel Kasprzycki (Jastrzębski Racing), który wyprzedza Morgana Knudsena (AMO Racing) i Marka Piórkowskiego (Exprit Poland).  Kolejna, ostatnia już w tym sezonie  runda ROK Cup Poland odbędzie się w dniach 2-3 września w Zielonej Górze. Tydzień wcześniej na Torze Poznań rozegrana zostanie natomiast ostatnia runda kartingowych mistrzostw Polski.