Ze zmiennym szczęściem

2014-08-23

W piątek 22 sierpnia oraz w sobotę 23 sierpnia, trzy drużyny z powiatu gnieźnieńskiego zainaugurowały swoje rozgrywki piłkarskie w nowym sezonie 2014/2015. Trzeba przyznać iż zespoły z naszego powiatu radziły sobie z zmiennym szczęściem.

Od falstartu swoje zmagania w rundzie jesiennej rozpoczęli piłkarze Vitcovii Witkowo, występujący w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód. Podopieczni Bartłomieja Figasa, na pierwszy mecz w nowym sezonie udali się do Poznania gdzie w piątek 22 sierpnia byli podejmowani przez zespół miejscowej Polonii. Spotkanie mimo ogromnej przewagi witkowian w tym meczu zakończyło się ich porażką w stosunku 1:2 mino że to oni prowadzili do przerwy z gospodarzami 1:0. Bramkę honorową na swoim koncie dla zespołu z Witkowa zapisał na swoim koncie Marek Kulczak w 24 minucie.

Podobnie jak zespół z Witkowa, również nie zaliczy do udanej inauguracji nowego sezonu 2014/2015 ale w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. drużyna Czarnych Czerniejewo. Zespół prowadzony przez Marka Gierałkę, przed własną publicznością w sobotę 23 sierpnia w Czerniejewie, musiał uznać w pierwszym meczu nowego sezonu wyższość drużyny Clescevii Kleszczewo przegrywając z nią w stosunku 1:0. Jedyna bramka i to gości z Kleszczewa została zdobyta w 50 minucie.

Połowiczy sukces w pierwszym meczu nowego sezonu na swoim koncie natomiast zapisał ostatni z naszych zespołów piłkarskich mowa tutaj o drużynie KS Gniezno, która podobnie jak zespół z Czerniejewa, występuje w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. Podopieczni Piotra Kubalewskiego, w sobotę 23 sierpnia udali się do Dolska gdzie byli podejmowani przez miejscową drużynę Zawiszy. Spotkanie pomiędzy obiema drużynami zakończyło się remisem 1:1 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Gola dla KS Gniezno zdobył w sobotnim meczu Piotr Kubalewski a bramkę na wagę remisu gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gy w 95 minucie.

Szersze relacje że wszystkich trzech spotkań już niebawem.