Żeby nie ta druga połowa meczu. MKK przegrywa w Sopocie

2020-12-12

W piątek, 11 grudnia koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno udała się do Sopotu, gdzie zmierzyła się w meczu 12 kolejki 2LM z rezerwami miejscowego Trefla.

Wyjazd do Spotu koszykarze z grodu Lecha, nie zaliczą do udanych. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego zajmujący przed tym spotkaniem siódme miejsce w ligowej tabeli niestety musieli uznać wyższość dziewiątej drużynie rozgrywek 2 ligi PZKosz przegrywając z rezerwami Trefla Sopot w stosunku 85:70. Kluczowa dla losów meczu okazała się druga połowa sobotniej potyczki, w której koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli w niej zaledwie 18 punktów w przeciwieństwie co do pierwszej gdzie rzuci lido kosza swojego przeciwnika aż 52 oczka. Co do samego spotkania, to gnieźnianie w mecz w Sopocie z tamtejszymi rezerwami Trefla weszli bardzo dobrze wygrywając pierwszą kwartę 28:26 a następnie drugą 24:21 i schodzili na przerwę prowadząc z koszykarzami z Sopotu w stosunku 52:47. To co się stało w drugiej połowie spotkania trudno wytłumaczyć. Gnieźnianie po prostu stanęli co skrzętnie wykorzystali koszykarze z Spotu wygrywając trzecią kwartę zdecydowanie 21:8 i czwartą 17:10 co dało im w obrachunku całego meczu zwycięstwo 85:70.

Trefl II Sopot – Sklep Polski MKK Gniezno 85:70 (26:28, 21:24, 21:8, 17:10)

Dla Sklep Polski MKK Gniezno punktowali: Adam Bednarczyk i Daniel Kotwasiński - 14, Michał Szydłowski, Juliusz Barański i Marek Sobkowiak - 10, Dariusz Wietrzyński - 8, Piotr Leśniczak i Emil Rau - 2.

Dla Treflu II Sopot najwięcej punktów zdobyli: Daniel Ziółkowski – 33, Huber Łałak -19, Łukasz Klawa -18 i Sebastian Rompa -12.