Zespół Zjednoczonych Trzemeszno wreszcie się przełamał!

2013-11-17

W ostatnich trzech spotkaniach w ramach rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej, zespół Zjednoczonych Trzemeszno za każdym razem schodził z boiska pokonany. W końcu czarna seria została przełamana i w sobotnie popołudnie 16 listopada trzemesznianie zdobyli komplet oczek, pokonując na własnym trenie beniaminka rozgrywek czwartoligowych Iskrę Szydłowo 2:1. Mecz ten odbył się w ramach rozgrywanej awansem z rundy wiosennej 16 kolejki IV ligi.

Zespół  prowadzony przez Łukasza Kańczukowskiego, swoje bramki uzyskał w samej końcówce pierwszej części sobotniego meczu. W 44 minucie Krzysztof Chojnacki dograł do Adama Koniecznego, który z bliskiej odległości trafił do siatki, zdobywając swoją 13 bramkę w sezonie. Dwie minuty potem błysnął Grzegorz Meller, popisując się kapitalnym uderzeniem z 20 metrów, po którym piłka wylądowała w okienku bramki gości! Gol - palce lizać! Prowadzeniem 2:0 dla Zjednoczonych Trzemeszno zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Tak piorunująca końcówka w wykonaniu zespołu z Trzemeszna z pewnością podcięła skrzydła ekipie z Szydłowa. Jednak goście w drugiej połowie zagrali bardzo ambitnie. W efekcie czego w 63 minucie Dariusz Juracki uzyskał kontaktowe trafienie, które zmniejszyło prowadzenie zespołu z Trzemeszna do 2:1. Było to jednak wszystko na co stać było gości tego dnia i z pewnością w Trzemesznie odetchnięto z ulgą. Tym bardziej, że w pamięci Zjednoczonych była z pewnością porażka z dzisiejszym rywalem na inaugurację rozgrywek nowego sezonu 2013/2014 gdzie w Szydłowcu ulegli miejscowej Iskrze w stosunku 6:0!

Po 16 kolejce ligowej IV ligi i czekającym Zjednoczonych  Trzemeszno, jeszcze jednym meczu rozegranym tej jesieni awansem z rundy rewanżowej zespół zajmuje  zajmują w tabeli 5 miejsce z zdobytymi 27 punktami. Ostatnim tegorocznym rywalem piłkarzy Łukasza Kańczukowskiego będzie Sparta Oborniki. Pojedynek w Obornikach odbędzie się 23 listopada o godzinie 13.00.

Zjednoczeni Trzemeszno – Iskra Szydłowo 2:1 (2:0)

Bramki dla Zjednoczonych: Adam Konieczny (44), Grzegorz Meller (45+1)

Bramka dla Iskry: Dariusz Juracki (62)

Skład Zjednoczonych: Szymon Płoszyński, Michał Kachniarz, Mikołaj Humański, Krzysztof Majchrzak, Łukasz Popielski, Patryk Sobucki, Grzegorz Meller, Michał Wiśniewski, Kamil Wysocki, Adam Konieczny (90 Michał Fajfer), Krzysztof Chojnacki  (1 asysta), Paweł Maciejewski, Tomasz Bauza, Damian Giza, Łukasz Kańczukowski, Marcin Ślósarczyk

Wyniki 16 kolejki - 16-17 listopada
1920 Mosina                               0-2     Huragan Pobiedziska
1922 Lechia Kostrzyn                1-2     Warta Międzychód
Czarni Wróblewo                       0-4     Tarnovia Tarnowo Podgórne