Zespoły z poznańskiej okręgówki powalczą o kolejne punkty!

2016-09-16

W zbliżający się weekend 17 – 18 września, cztery zespoły z powiatu gnieźnieńskiego czyli Pelikan Niechanowo, Vitcovia Witkowo, Zjednoczeni Trzemeszno oraz Mieszko Gniezno, w ramach rozgrywek poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód powalczą o kolejne punktu w rundzie sezonu zasadniczego 2016/2017.

Kto z kim powalczy o ligowe punkty w VI kolejce w nadchodzący weekend drużyny z naszego powiatu gnieźnieńskiego: 
 
17.09.2016 – godz. 16.00 – Wełna Rogoźno – Vitcovia Witkowo
Do ciekawego pojedynku piłkarskiego z pewnością dojdzie w Rogoźnie gdzie miejscowa Wełna w sobotę 17 września zajmująca przed tym spotkaniem trzecie miejsce w ligowej tabeli podejmować będzie o godzinie 16.00 w meczu na szczycie ligowej tabeli zespół Vitcovii Witkowo. Podopieczni Jacka Paska, z pewnością będą chcieli tą potyczkę piłkarską rozstrzygnąć na swoją korzyść ażeby nią utrzymać się na fotelu lidera w poznańskiej okręgówki. Zadanie to dla drużyny z Witkowa, na pewno nie będzie łatwym zadaniem do zrealizowania gdyż i piłkarze Wełny Rogoźno, występujący przed własną publicznością będą chcieli odprawić swojego rywala z kwitkiem do domu inkasując na swoim koncie komplet trzech punktów. Jak z tego wynika w sobotę w Rogoźnie zapowiada się ciekawe widowisko piłkarskie w wykonaniu obu drużyn. A kto z tej potyczki piłkarskiej wyjdzie jako zwycięzca a kto pokonany przekonamy się niebawem. 
 
17.09.2016 – godz. 16.00 – Zjednoczeni Trzemeszno – Wiara Lecha Poznań 
Drugi z naszych  przedstawiciel w taj samej klasie piłkarskiej czyli Zjednoczeni Trzemeszno, w sobotnie popołudnie zmierzą się  z bezpośrednim sąsiadem z ligowej tabeli ekipą Wiary Lecha Poznań. Trzymesznianie zajmujący przed tym spotkaniem szóste miejsce po pięciu seriach mistrzowskich z dwoma zapisanym na swoim koncie zwycięstwami tyleż samo remisami i jedną  porażką  z pewnością na własnym trenie będą chcieli zapisać komplet punktów ogrywając w swojego rywala. Jednakże trzeba pamiętać iż Wiara Lecha Poznań, zajmujący piątą pozycję w ligowej tabeli z trzema zwycięstwami i jednym remisem to z pewnością bardzo trudny rywal, który tanio skóry nie sprzeda w odniesieniu kolejnego zwycięstwa przez podopiecznych Mikołaja Tarczyńskiego. Jak z tego wynika w Trzemesznie zapowiada się w sobotę ciekawa walka o punkty ligowe pomiędzy Zjednoczonymi Trzemeszno a Wiarą Lecha Poznań. A kto na swoim koncie zapisze komplet punktów przekonamy się po zakończonej potyczce piłkarskiej. 
 
17.09.2016 – godz. 16.00 – Piast Kobylnica – Mieszko Gniezno
W sobotnie popołudnie również o punkty ligowe powalczy zespół Mieszka Gniezno, który tego dnia podejmowany będzie w Kobylnicy przez drużynę miejscowego Piasta. Zapowiedź tego spotkania prezentowaliśmy już na łamach naszej strony internetowej z tego też powodu nie będziemy już o nim szerzej pisać. 
 
18.09.2016 – godz. 15.00 – Pelikan Niechanowo – Akademia Reissa Baranowo Poznań 
I na koniec w Niechanowie miejscowa ekipa Pelikana, zajmująca po pięciu  seriach mistrzowskich 14. miejsce w ligowej tabeli z zerowy dorobkiem punktowych podejmować będzie ostatni zespół Akademię Reissa Baranowo Poznań. Podopieczni Ireneusza Furmaniaka, przed własną publicznością będą chcieli podobnie jak to było w poprzednich meczach zaprezentować się z jak najlepiej strony i konfrontację dwóch autsajderów ligowej tabeli rozstrzygnąć na swoją korzyść. Czy tak się stanie i niechanowianie po tym meczu zapiszą na swoim koncie pierwsze punkty w nowym sezonie 2016/2017 i czy przełamią passę czterech porażek z rzędu przekonamy się niebawem.
 
Roman Strugalski     
 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,zespoly-z-poznanskiej-okregowki-powalcza-o-kolejne-punkty.html