Zgoda w finale MP juniorek młodszych. Gnieźnianki zagrają o brąz

2021-06-18

Szczypiornistki MKS-u PR Gniezno nie zagrają w wielkim finale Mistrzostw Polski juniorek młodszych. W piątek, 18 czerwca gnieźnianki przegrały ze Zgodą Ruda Śląska.

W 2 minucie po silnym rzucie Weroniki Wabińskiej gnieźnianki objęły prowadzenie. Dwie minuty później, bramkarka klubu z Gniezna popisała się skuteczną interwencją po rzucie Natalii Szydełko. W odpowiedzi na 2:0 dla MKS-u trafiła Julia Nowak. W 6 minucie w sytuacji sam na sam nad bramkarką piłkę posłała Maja Brząkała i gnieźnianki prowadziły 4:1. W 9  minucie silny rzut Weroniki Wabińskiej obroniła Justyna Gontarek. Dwie minuty później, było 4:3 dla MKS-u PR Gniezno. Kolejne fragmenty spotkania   to  coraz lepsza gra Zgody, która w  15 minucie prowadziła 6:4. Minutę później, szansę na kontaktową bramkę miała Marta Łachowska, jednak  bramkarka z Rudy Śląskiej obroniła jej rzut. W 21 minucie na tablicy wyników był rezultat 8:5 dla Zgody. Trzy minuty później, gola dla MKS-u PR Gniezno zdobyła Weronika Wabińska. Odpowiedź rudzianek było jednak natychmiastowa. Do przerwy Zgoda prowadziła 14:8.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Natalii Szydełko. Na odpowiedź gnieźnianek trzeba było czekać do 34 minuty. Minutę później, bramkę dla zawodniczek z Pierwszej Stolicy zdobyła Julia Nowak. W 39 minucie rudzianki prowadziły już jednak 18:10. Kolejne kilka minut to nieco lepsza gra gnieźnianek, które zmniejszyły straty do sześciu bramek. W 46 minucie Antonina Cieślak obroniła rzut karny wykonywany przez Natalię Szydełko. W 50 minucie gnieźnianki przegrywały 17:22. Minutę później, bramkę po przechwycie piłki bramkę zdobyła Paulina Musiał. Na pięć minut przed końcem szczypiornistki z Grodu Lecha przegrywały 20:24. Ostatecznie MKS PR Gniezno przegrał ze Zgodą Ruda Śląska 22:26 i to rudzianki zagrają z Varsovią Warszawa w wielkim finale Mistrzostw Polski juniorek młodszych.
MKS PR Gniezno-KS Zgoda Ruda Śląska  22:26 (8:14)

Najwięcej bramek:
MKS PR Gniezno:  Paulina Musiał, Julia Nowak i Weronika Wabińska- po 5.
KS Zgoda Ruda Śląska: Oliwia Szewczyk-9.

Skład MKS-u PR Gniezno: Zuzanna Bober, Antonina Cieślak (bramkarki)-Amelia Stręk, Kinga Piotrowska, Kaja Stręk, Julia Nowak, Maja Schlabs, Maja Brząkała, Joanna Draheim, Julia Skoczeń, Weronika Wabińska, Paulina Musiał, Agata Szymańska, Maria Tanaś, Marta  Łachowska, Aleksandra Śmigowska (zawodniczki z pola). Trenerem MKS-u PR Gniezno jest Robert Popek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ