Zieleń z pucharem burmistrza

2015-10-01

W niedzielę, 20 września na boisku sportowym w Kamieńcu został rozegrany szósty, ostatni tegoroczny Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Burmistrza Trzemeszna.

Udział w cyklu turniejów wzięło 14 sołectw: Gołąbki-Ochodza, Jastrzębowo-Smolary, Kruchowo, Kamieniec-Dysiek, Ławki, Miaty-Brzozówiec, Mijanowo, Niewolno, Rudki-Kozłowo, Szydłowo-Płaczkowo, Trzemżal, Wydartowo, Wymysłowo, Zieleń-Bieślin.

Mistrzem tegorocznego turnieju podobnie jak w roku ubiegłym, zostało sołectwo Zieleń-Bieślin zdobywając w 117 pkt. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Niewolna ze 108 punktami, a trzecie sołectwo Szydłowo-Płaczkowo, które zdobyło 105 pkt. Ostatni turniej w Kamieńcu był bardzo emocjonujący, ponieważ miał wpływ na ostateczny układ tabeli. W półfinale spotkały się drużyny Kamieniec - Zieleń (0:2) oraz Kruchowo - Niewolno (0:2). Zwycięzcą szóstego turnieju została drużyna z Zielenia, która w meczu finałowym pokonała Niewolno 1:0. Trzecie miejsce przypadło  gospodarzom turnieju, ekipie z Kamieńca (Kruchowo - Kamieniec 0:2). Z inicjatywy gospodarza turnieju ufundowane zostały puchary dla drużyn, które zajęły trzy pierwsze miejsca oraz statuetki dla najlepszego zawodnika - Roberta Siwy z Zielenia, najlepszego bramkarza - Norberta Kośmickiego z Kamieńca oraz króla strzelców (7 bramek), którym został Jan Albinowski z Niewolna. Organizatorzy turnieju jak zawsze postarali się o dobrą zabawę nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców. Na dzieci czekały darmowe atrakcje, zjeżdżalnia i bungee. Można było bezpłatnie skosztować kiełbaski z grilla, chleba ze smalcem i domowych wypieków.

Na zakończenie całego cyklu turniejów wszystkie drużyny otrzymały puchary, natomiast trzy najlepsze otrzymały dodatkowo bony o wartości odpowiednio 1000 zł, 800 zł i 700 zł. Organizatorzy przygotowali także dodatkową nagrodę - bon o wartości 300 zł dla drużyny, która została wytypowana w wyniku głosowania pozostałych drużyn biorące udział w turnieju. Zgodnie z wolą drużyn, bon extra otrzymało Sołectwo Gołąbki-Ochodza. Organizatorzy wraz z sędziami wytypowali także najlepszego zawodnika całego cyklu, którym został Jan Albinowski z Niewolna oraz najlepszego bramkarza – Błażeja Boruckiego z Kruchowa. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami niedzielnego turnieju byli: Urząd Gminy Trzemeszno, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie oraz Sołectwo Kamieniec. (o/kar)