Zimny prysznic na inaugurację w Gorzowie

2014-09-27

Na inaugurację rozgrywek II ligi siatkówki mężczyzn drużyna KS Gniezno udała się w sobotę, 27 września, do Gorzowa Wielkopolskiego gdzie była podejmowana przez Gorzowskie Towarzystwo Promujące Siatkówkę.

Mecz rozegrany w hali sportowej przy ul. Czereśniowej okazał się jednostronnym spotkaniem. Gnieźnieński beniaminek w pierwszym secie dał się poważnie zaskoczyć wyżej notowanym rywalom, którzy prowadzili już 16:3, a ostatecznie zwyciężyli 25:10. Z upływem czasu gnieźnianie grali coraz lepiej, ale i tak nie wystarczyło to do nawiązania równorzędnej walki z ekipą GTPS. Drugi set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:17. W trzecim trener rywali dał pograć zawodnikom rezerwowym i podopieczni Adriana Pieczyńskiego tym razem byli w bliższym  kontakcie z gospodarzami chociaż i tak przegrali trzecią partię do 22. Ostatecznie mecz w Gorzowie przegrany został w trzech gładkich setach, a inauguracyjne spotkanie w II lidze okazało się zimnym prysznicem dla biało-czerwonych.

Meprozet GTPS Gorzów – KS Gniezno 3:0 (25:10, 25:17, 25:22)

Skład KS Gniezno: Michał Paniączyk, Mateusz Tomaszewski, Maciej Janicki (libero),  Paweł Madziewicz, Marcin Szczechowicz, Grzegorz Wawrzyniak, Piotr Pankowski, Bartosz Pawlak, Szymon Kugiejko