Zimny prysznic na starcie wiosny

2017-03-26

Fatalnie rozpoczęli ligową wiosnę piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Biało-niebiescy przegrali w sobotę 25 marca w Śremie z Wartą aż 3:0. To pierwsza przegrana mieszkowców w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej.

Pierwsza połowa sobotniego meczu była w wykonaniu podopiecznych Mariusza Bekasa bardzo słaba. Gnieźnianie więcej utrzymywali się przy piłce, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Goście nie potrafili stworzyć sobie ani jednej sytuacji podbramkowej. Z kolei śremianie groźnie kontratakowali i w 29 minucie zdobyli gola. Kompletnie bezmyślnym faulem we własnym polu karnym popisał się Łukasz Mokrzycki i arbiter podyktował jedenastkę, która na gola zamienił Hubert Ściak. Tuż przed przerwą gospodarze zadali kolejny cios, wykorzystując kompletną apatyczność zawodników Mieszka. W efekcie Mikołaj Berger dobijając trzeci raz piłkę w końcu trafił do siatki na przerwę obie jedenastki schodziły z wynikiem 2:0 dla Warty.
W drugiej połowie gra Mieszka wyglądała nieco lepiej, ale na niewiele się to zdało. Wprawdzie kto wie gdyby Jacek Kopaniarz wykorzystał choć jedną ze stuprocentowych okazji pod bramką gospodarzy. Tak się jednak nie stało i w 82 minucie po błyskawicznym kontrataku Mateusz Maśliński ustalił wynik tego meczu na 3:0 dla śremian.
Z pewnością to bardzo zimny aczkolwiek całkowicie zasłużony prysznic dla mieszkowców, którzy stanowczo za wcześnie oswoili się z myślą, że nic im już nie grozi w ligowej tabeli.

Bramki: Hubert Ściak (29 z karnego), Mikołaj Berger (43), Mateusz Maśliński (82) – dla Warty

„Mieszko”: Paweł Beser – Karol Purol (55 Michał Wiśniewski), Michał Steinke, Łukasz Mokrzycki, Krzysztof Jackowiak – Damian Garstka (67 Tomasz Kaźmierczak), Wojciech Gąsiorowski, Adrian Bartkowiak (73 Jakub Hoffmann), Tomasz Bzdęga, Filip Kruczyński (62 Oskar Wegnerski) – Jacek Kopaniarz.

Kolejne spotkanie mieszkowcy rozegrają 9 kwietnia gdyż w weekend 1-2 kwietnia zaliczą przymusową pauzę. Przeciwnikiem zespołu z grodu Lecha w drugą niedzielę kwietnia w meczu wyjazdowym w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego będzie ekipa Pelikana Niechanowo. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 12.00.

Wyniki pozostałych meczów: Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań - TPS Winogrady Poznań 0:4, Wełna Rogoźno - Zjednoczeni Trzemeszno 0:0, Orkan Konarzewo - Piast Kobylnica 0:2, Pelikan Niechanowo - Orkan Jarosławiec 1:3, Vitcovia Witkowo - Wiara Lecha Poznań 1:1, Concordia Murowana Goślina - Wielkopolska Komorniki 2:0.

Tabela:
1. Mieszko Gniezno                                           15   36     43:11
2. Vitcovia Witkowo                                            15   31    32:12
3. Wiara Lecha Poznań                                       15   30    43:21
4. Zjednoczeni Trzemeszno                                 15    26   28:15
5. Warta Śrem                                                    15   24    29:19
6. Piast Kobylnica                                              15   23    30:24
7. Kłos Zaniemyśl                                              14   23    24:20
8. TPS Winogrady Poznań                                  15   22    32:19
9. Concordia Murowana Goślina                          15   22    26:24
10. Orkan Jarosławiec                                        15   22    32:40
11. Wełna Rogoźno                                            15   18    19:37
12. Orkan Konarzewo                                         15   16    22:40
13. Wielkopolska Komorniki                                15   13    27:39
14. Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań     15     9    4:37