„Zimowa” inauguracja sezonu we Włoszech

2024-02-26

W dniach 24-25 lutego, na torze kartingowym South Garda Karting we włoskim Lonato rozegrane zostały międzynarodowe zawody ROK Winter Cup z udziałem kilkuset zawodników z całej Europy będące nieoficjalną inaugurację sezonu kartingowego 2024.

W silnie obsadzonej kategorii Junior ROK wystąpił Oskar Hildebrański. Gnieźnieński kierowca dobrze zaprezentował się już  podczas sobotniej  czasówki plasując się w gronie 54 zawodników na 13.  pozycji. Gnieźnianin znakomicie rozpoczął zmagania grupowe zajmując 2. lokatę. W niedzielnych wyścigach było już nieco gorzej. Przydarzyły się  też dwie niegroźne kolizje. W drugim wyścigu grupowym zawodnik Jastrzębskiego Racing zajął 9. miejsce, a w ostatnim uplasował się o jedną pozycję wyżej i pewnie wywalczył awans do wyścigu finałowego.  W nim nie zdołał poprawić swojej lokaty ze startu i ostatecznie ukończył zmagania na 12. pozycji. Zwyciężył Bułgar Lubosław Rujkow przed Antonim Kosibą z Polski i Włochem Nicolasem Marchesim.  Wprawdzie w Lonato rozegrano Puchar Zimowy, ale de facto zawodom towarzyszyła wiosenna aura, a już w marcu kartingowa karuzela rozkręci się również w Polsce.