Zimowa Spartakiada Sołectw Gminy Niechanowo

2015-02-23

Z inicjatywy posła Tadeusza Tomaszewskiego i Wójta Gminy Niechanowo Eugeniusza Zamiara po raz 8 mieszkańcy sołectw gminy Niechanowo spotkali się na VI II Zimowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi o Puchar Wójta Gminy. Spartakiada została przeprowadzona w dniach 21-22 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Niechanowie.

Dnia 21 lutego 2015 roku rozegrano halowy turniej sołectw w piłce nożnej. W turnieju wzięło  udział 11 zespołów, rozegrano 25 meczy.  Zawody piłkarskie prowadził Dariusz Śmiałowski z Gniezna.  I miejsce zajęło Mierzewo  II miejsce Czechowo  III miejsce Marysin    Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary Wójta, które wręczył radny Marek Jagodziński wspólnie z  Dariuszem Śmiałowskim. Do klasyfikacji końcowej spartakiady punkty zdobyły również drużyny  piłkarskie z Żelazkowa, Malczewa, Potrzymowa, Trzuskołonia, Drachowa, Nowej Wsi i Jarząbkowa.   Finał spartakiady odbył się 22 lutego, wzięło w nim udział 11 sołectw i około 300 mieszkańców.

W zawodach uczestniczyły całe rodziny, rywalizacja sportowa była również formą integracji  mieszkańców, radnych oraz sołtysów. Dało się zauważyć zwiększoną aktywność nowych sołtysów,  m.in. z Grotkowa, Potrzymowa i Jelitowa.  Wójt Gminy ze środków budżetu zakupił nowy profesjonalny stół do siłowania na ręce. Rozegrano 13  konkurencji indywidualnych kobiet i mężczyzn oraz przeciąganie liny drużyn 5 - osobowych, z  obowiązkowym udziałem kobiet w każdym zespole.  Zawody  w poszczególnych konkurencjach jako sędziowie prowadzili Teresa i Jerzy Jastrzębscy, Marek  Jagodziński, Jacek Trzaskawka, Martyna Urbaniak, Zbyszek Linkiewicz, Tadeusz Tomaszewski,  Eugeniusz Zamiar, Leszek Dobrzykowski.

3. Grażyna Maciejewska – Czechowo

Wszyscy uczestnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do trzeciego otrzymali pamiątkowe medale  ufundowane przez gminę Niechanowo. Medale wręczali radni gminy, sołtysi, Przewodniczący Rady  Gminy Zdzisław Sikora, Wójt Gminy Eugeniusz Zamiar, Poseł Tadeusz Tomaszewski, Przewodniczący  Gminnej Rady Sportu Zbyszek Linkiewicz oraz Sędzia Główny Pani Agata Zybała z Urzędu Gminy w  Niechanowie.

W klasyfikacji końcowej sołectw
1.    Miejsce i puchar Wójta Gminy zdobyła drużyna z  Żelazkowa – 118 pkt.
2.    Miejsce i puchar posła Tadeusza Tomaszewskiego zdobyła drużyna z Czechowa – 101 pkt.
3.    Miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zdzisława Sikory  zdobył Marysin  – 101  pkt.
4.    Miejsce i puchar Przewodniczącego Gminnej Rady Sportu  Zbyszka Linkiewicza zdobyło  Malczewo – 97 pkt.
5.    Miejsce i puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elżbiety Rzepeckiej Roszak zdobyła drużyna z  Mierzewa – 96 pkt.
6.    Puchar Dyrektora GOK Teresy Jastrzębskiej zdobył zespół z Niechanowa  – 95 pkt.

Kolejne miejsca zajęły reprezentacje z Jelitowa, Potrzymowa, Grotkowa, Nowej Wsi, Trzuskołonia i  Drachowa.   Imprezę dla mieszkańców prowadził Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z sędziami oraz  współorganizatorami.  Organizatorem Spartakiady był GLKS „PELIKAN” we współpracy z Wójtem Gminy, GOK, Biblioteką  Publiczną, Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan, Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w  Niechanowie,  Zespołem Szkół, UKS Niechan i UKS Błyskawica oraz sołectwami gminy Niechanowo.   Łącznie w dwudniowej rywalizacji sportowej mieszkańców gminy Niechanowo uczestniczyło ponad  400 osób.