Zimowa spartakiada świetlic

2019-01-22

Już po raz szesnasty dzieci wypoczywające na feriach zimowych w ośmiu różnych placówkach mogły w aktywny sposób spędzić czas na Zimowej Spartakiadzie Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych. Przesłaniem tegorocznych zawodów było hasło „Nie czyń zła drugiemu człowiekowi - gramy i bawimy się fair play”.

Na hali sportowej GOSIR młodych zawodników powitał Przewodniczący Rady Miasta Gniezna - Michał Glejzer. Na zaproszenie w tym roku odpowiedziało osiem placówek: Świetlica Dzieci z Chmur, Domy Dziecka z Trzemeszna i Gniezna, Specjalny Ośrodek Wychowawczy Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP oraz wszystkie cztery placówki świetlic socjoterapeutycznych z Gniezna.
 
Po odczytaniu apelu olimpijskiego, XVI spartakiadę Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych otwarła Kierownik Zofia Komosińska. Na tegoroczną spartakiadę puchary ufundowali: za I miejsce Prezydent Miasta Gniezna Tomasza Budasz, za II miejsce Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński, a za III miejsce Kierownik MŚS.
 
Po kilkugodzinnych zmaganiach w rozgrywkach pucharowych kolejne miejsca zdobyli: 
I – MŚS „Winiary” 
II – MŚS „Paczkowskiego” 
III – MŚS „Kilina”.
 
Gratulujemy! Z pewnością na spartakiadzie potkamy się znowu za rok!
 
Urząd Miasta Gniezno 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,zimowa-spartakiada-swietlic.html