Zimowe bieganie w Gołąbkach

2020-02-12

Pond 600 zawodników rywalizowało w sobotę, 8 lutego w XVIII Zimowym Biegu Trzech Jezior w Gołąbkach, gmina Trzemeszno.

Piękna, słoneczna  pogoda dopisała miłośnikom biegania. Na dystansie głównym - 15 km rywalizowało 475 zawodników, a w biegu towarzyszącym na 5 km 169 osób.

Zwycięzcą biegu głównego został Damian Kabat z Bydgoszczy z czasem 46 minut i 48 sekund, drugie miejsce zajął Andrzej Rogiewicz (48:17), a trzecie Abderrahim Elasri  (48:52). Wśród kobiet najszybciej pobiegła Monika Brzozowska z Krzepic (55:40), drugie miejsce zajęła Rozalia Gabska (55:52), trzecia była Wioletta Paduszyńska (57:03). W biegu na 5 kilometrów najszybszym był Dariusz Morzyński z Powidza (17:28), następnie Marcin Starszak (17:35) i Kacper Kubiak (17:41). Najszybciej wśród kobiet pobiegła Anna Nowakowska z Inowrocławia (18:55), następnie Aleksandra Styś (19:38), Julia Pawełczyk (19:39).

Organizatorzy biegu nagrodzili również najlepszych zawodników z terenu gminy Trzemeszno. Na 15 km najszybszym trzemesznianinem był Paweł Świątkowski, przed Pawłem Gorzelańczykiem i Hubertem Kisielem. Wśród trzemesznianek najlepiej pobiegły Dorota Bartz -Joszcz, Monika Graffon - Kapela i Żaneta Krawczyk - Bombel. Na krótszym dystansie w kategorii mieszkańców gminy Trzemeszno pierwszy był Jakub Socha, drugi Marcin Patulak, a trzeci Grzegorz Koperski. Wśród pań najszybciej pobiegła Kamila Kolberg, drugie miejsce zajęła Joanna Ciesielczyk, a trzecie Patrycja Grochowska -Juszczyk.