Zjednoczeni lepsi od Warty Międzychód!

2015-03-29

Nie zwalniają tempa piłkarze Zjednoczonych Trzemeszno. W spotkaniu 18 kolejki rozgrywek IV ligi zespół Łukasza Kańczukowskiego, w sobotę 28 marca pokonał na swoim boisku Wartę Międzychód 3:1 i umocnił się na 4 miejscu w tabeli! To była czwarta kolejna wygrana trzemesznian.

Tuż przed meczem doszło do miłej uroczystości. Zawodnik gospodarzy Krzysztof Chojnacki otrzymał z rąk burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego pamiątkowy puchar za zajęcie 6 miejsca w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej 2014 roku.

Były pewne obawy co do rywala z Międzychodu, gdyż poczynił on w przerwie zimowej kilka znaczących transferów. Lepiej w spotkanie weszli zawodnicy gospodarzy, którzy w 3 minucie mieli pierwszą groźną okazję. Po rzucie rożnym głową niecelnie uderzył Krzysztof Chojnacki. W 10 minucie Zjednoczeni prowadzili 1:0. Prawą stroną przedarł się Chojnacki i zagrał w pole karne. Do odbitej futbolówki dopadł Grzegorz Meller i przymierzył przy prawym słupku bramki Warty. Golkiper gości niespodziewanie nie zdołał zdążyć do piłki i kibice w Trzemesznie mieli pierwsze powody do radości. W 29 minucie goście grali już w dziesiątkę! Za niesportowe zachowanie jeden z ich graczy za bezpośrednią czerwoną kartkę musiał opuścić murawę! Dwie minuty potem przed szansą bramkową stanął Krzysztof Majchrzak, ale bramkarz gości odbił futbolówkę na rzut rożny. W 41 minucie powinno być 2:0 dla Zjednoczonych. Adam Konieczny w stuprocentowej sytuacji nie zdołał pokonać bramkarza Warty, podobnie jak Chojnacki, który dobijał strzał kolegi. Tymczasem w samej końcówce pierwszej odsłony zespół z Międzychodu przeprowadził kontrę, po której bramkarz Szymon Menz sfaulował w polu karnym zawodnika rywali i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. W dodatku goalkeeper Zjednoczonych otrzymał czerwoną kartkę i siły na boisku się wyrównały. Po chwili do remisu doprowadził Jakub Nabzdyk, który pokonał z rzutu karnego Szymona Płoszyńskiego. Ten ostatni zmienił na placu gry Michała Wiśniewskiego. Do przerwy było więc 1:1.

W 56 minucie arbiter ponownie podyktował "jedenastkę" dla gości! Tym razem jednak piłkarz Warty fatalnie przestrzelił! Potem na boisku niewiele się działo. Dopiero w ostatnim kwadransie wróciły emocje. W 75 minucie Chojnacki przeprowadził kolejny rajd z lewego skrzydła i zagrał do rezerwowego Kamila Wysockiego. Ten niestety nieczysto trafił w piłkę i bramkarz Warty bez problemu ją wyłapał. W 80 minucie błysnął Waldemar Kuczyński. Po kapitalnym zagraniu Chojnackiego wyszedł sam na sam z bramkarzem Warty i został sfaulowany w polu karnym. Rutyniarz Kuczyński wytrzymał próbę nerwów i trafił na 2:1. Trzy minuty potem mieliśmy kolejne trafienie dla trzemesznian. Po precyzyjnie wykonanym rzucie wolnym przez Kuczyńskiego do siatki gości trafił Kamil Wysocki! Rezultat 3:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka. Zjednoczeni odnieśli bardzo cenną wygraną i umocnili się na 4 miejscu w tabeli.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Menz, Michał Kachniarz, Marcin Nowak, Mikołaj Humański, Krzysztof Majchrzak, Michał Wiśniewski (45" Szymon Płoszyński), Grzegorz Meller, Dawid Ciążyński (75" Alan Polus)
Waldemar Kuczyński, Adam Konieczny (68" Kamil Wysocki), Krzysztof Chojnacki (87" Mikołaj Zawadka).

Kolejne spotkanie mistrzowskie zespół Zjednoczonych Trzemeszno rozegra w Szamotułach w dniu 4 kwietnia gdzie będzie podejmowany o godzinie 16.00 przez  miejscowy zespół Sparty.