Zjednoczeni nie dali rady Polonii

2018-10-07

W 12 kolejce IV ligi Zjednoczeni Trzemeszno w sobotę 6 października podejmowali na własnym boisku Stainer Polonię 1912 Leszno. Niestety zespół z grodu Kilińskiego uległ rywalom, przegrywając drugi raz w tym sezonie na własnym boisku, tym razem w stosunku 0:2.

Już przed meczem pisaliśmy, że zespól z Leszna wydaje się być rozpędzony, gdyż wygrał trzy mecze z rzędu. Zespół z Trzemeszna co prawda też zaliczył dwie wygrane ale to goście od początku mocno nacisnęli pokazując, że ich forma w ostatnim czasie to nie dzieło przypadku. Ich przewaga praktycznie w całej pierwszej połowie nie ulegała wątpliwości. Kilka razy Zjednoczeni mieli szczęście, gdyż strzały Polonii były na prawdę groźne, ale niecelne lub dobrze bronił je Paweł Mroziński. Zjednoczeni tylko trzy razy oddali strzały w tej części gry, ale nie zagroziły one poważnie bramce gości. I do przerwy było bezbramkowo.

W drugiej połowie lepiej zaczęli grać trzemesznianie, którzy osiągnęli przewagę i byli zespołem lepiej operującym piłką. Kilka razy poważnie zagrozili bramce Polonii ale nie udało się pokonać ich bramkarza. Najdogodniejsze sytuacje mieli Szymon Meller, który przegrał z golkiperem sytuację sam na sam, a po strzale Jacka Wojciechowskiego piłka trafiła w słupek. Pozostałe strzały w większości z łatwością chwytał bramkarz gości. Rywale, którzy wydawać by się mogło opadli z sił uśpili graczy Zjednoczonych, którzy coraz śmielej atakowali ale to niestety zemściło się na nich. W 82 minucie po kontrze goście znaleźli się w sytuacji trzech na jednego i nie omieszkali tego wykorzystać wychodząc na prowadzenie 1:0. Wtedy trzemesznianie jeszcze bardziej się otworzyli szukając swoich okazji do wyrównania. Niestety ta sztuka im się nie udała a gracze z Leszna skrzętnie to wykorzystali podwyższając swoje prowadzenie w doliczonym czasie gry na 2:0. Taki też wynik utrzymał się do końca i goście wygrali czwarty mecz z rzędu, a Zjednoczeni doznali drugiej porażki w tym sezonie na własnym boisku.

W następnym meczu, w ramach 13 kolejki Zjednoczeni udadzą się w sobotę 13 października na wyjazdowy mecz z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Początek sobotniego meczu o 15:00.

Zjednoczeni Trzemeszno - Stainer Polonia 1912 Leszno 0:2 (0:0)

Skład Zjednoczonych Trzdemeszno: Paweł Mroziński, Robert Pepliński, Michał Kachniarz (c), Krzysztof Majchrzak, Bartosz Andrzejewski, Daniel Szymański, Kamil Wysocki (51' Jacek Wojciechowski), Szymon Meller (75' Kacper Serwatka), Mateusz Kaczor (65' Adam Niedzielski), Dawid Ciążyński, Krzysztof Chojnacki (70' Błażej Matysiak). Ponadto w rezerwie: Szymon Menz, Kacper Lewandowski, Wojciech Durski