Zjednoczeni przegrywają w Złotowie z miejscową Spartą

2019-09-07

W sobotę 7 września piłkarze Zjednoczonych Trzemeszno, udali się do Złotowa gdzie w ramach piątej kolei ligowej wielkopolskiej V ligi grupy 1 rozegrali spotkanie mistrzowskie z tamtejszą Spartą.

Podopieczni Dariusza Kuryły, wyjazdu do Złotowa nie zaliczą do udanych gdyż ulegli oni miejscowej Sparcie w stosunku 3:2. Była to trzecia z rzędu porażka zespołu z Trzemeszna, w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2019/2020. Co do samego meczu i jego przebiegu. To gospodarze prowadzenie 1:0 nad zespołem z Trzemeszna objęli bardzo szybko. W 4 minucie bramkarza z Zjednoczonych – Oliwiera Kaczmarka pokonał w drużynie z Złotowa – Jędrzej Wiśniewski. Nie upłynęły cztery minuty a złotowianie prowadzili już 2:0. Tym razem golkipera z Trzemeszna, wyjmował piłkę z własnej bramki po celnym trafieniu do niej przez   Krzysztofa Wojciechowskiego. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie gospodarze zdobyli w 29 minucie meczu. Na listę strzelców w ekipie z Złotowa prowadzonej przez Tomasza Miedzińskiego wpisał się zdobywca pierwszego gola dla złotowian Jędrzej Wiśniewski. W tym momencie Sparta prowadziła już 3:0. Trzemesznianie po tak zimnym prysznicu w wykonaniu gospodarzy przebudzili się dopiero w końcówce sobotniego spotkania. Wtedy to w doliczonym czasie gry 45+1 trzemesznianie zdobyli gola kontaktowego. Bramkę zmniejszającą prowadzenie gospodarzy do 3:1 zdobył dla gości Bartosz Czarnecki. Zdobyty gol przed przerwą przez Zjednoczonych Trzemeszno, dawał cień szansy że w drugiej połowie podopieczni Dariusza Kuryły, pójdą za ciosem i postarają się wywieść z Złotowa korzystny dla siebie wynik. Tak się jednak nie stało. Wprawdzie trzemesznianie zdobyli w drugiej połowie jeszcze jedną bramkę, którą na swoim koncie zapisał w 85 minucie Hubert Siwa. Lecz było to za mało ażeby choćby spotkanie zremisować. Ostatecznie mecz w Złotowie zakończył się zwycięstwem miejscowej Sparty, która tym samym zainkasował na swoim koncie komplet trzech punktów.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Oliwier Kaczmarek, Marcin Hałajczak (46' Dominik Michalak)), Daniel Bartkowiak (68' Alan Polus)), Dawid Ciążyński, Bartosz Czarnecki (46' Błażej Matysiak)), Sebastian Ferenc, Michał Kachniarz, Krzysztof Majchrzak, Szymon Meller, Hubert Siwa, Kamil Wysocki.

Za tydzień Zjednoczeni Trzemeszno, zagrają spotkanie na własnym trenie. W sobotę 14 września podopieczni Dariusza Kuryły o godzinie 15.00 zmierzą się z Spartą Oborniki.