Zjednoczeni Trzemeszno bez punktów wrócili z Koła

2023-09-17

Drugą porażkę z rzędu odnotowali w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi Red Box nowego sezonu 2023/2024 seniorzy Zjednoczonych Trzemeszno.

Po ubiegłotygodniowej porażce zespołu z Trzemeszna, przed własną publicznością kiedy to ulegli ekipie Górnika Konin gładko 5:0. Na kolejne spotkanie w ramach 6 kolejki ligowej podopieczni Andrzeja Stefańskiego w sobotę 16 września udali się do Koła gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowej Olimpii. Trzemesznianie z Koła niestety wrócili bez punktów przegrywając swoje spotkanie z miejscową ekipą Olimpią w stosunku 3:1. Była to już druga z rzędu porażka beniaminka piątoligowych zmagań piłkarskich w trwającym nowym sezonie 2023/2024. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli w 22 minucie po golu zdobytym przez Jakuba Antosika. Po tej bramce miejscowi poszli za przysłowiowym ciosem i trzy minuty później podwyższyli swoje prowadzenie 2:0. Tym razem na listę strzelców w zespole Koła wpisał się w 25 minucie Dawid Lewandowski pewnie pokonując Słomczewskiego golkipera Zjednoczonych Trzemeszno. Po straconym golu wprawdzie podopieczni Andrzeja Stefańskiego, starali się do zdobycia bramki kontaktowej lecz nic z tego nie wynikało. Tym samym Olimpia Koło na przerwę schodziła prowadząc zdecydowanie 2:0. To co nie udało się zrealizować drużynie Zjednoczonym Trzemeszno, w końcówce pierwszej połowy w postaci zdobycia gola kontaktowego udało się już na początku drugiej odsłony sobotniego spotkania. W 53 minucie trzemesznianie bowiem zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 2:1 zdobytym golem przez Artura Mikułę. Po tej bramce oba zespoły szukały okazji do zdobycia kolejnych bramek w drugiej części sobotniego spotkania. Wynik 2:1 dla Olimpii Koło, jednak utrzymał się aż do 90 minuty. Wtedy to w samej końcówce spotkania padła bramka nie dla Zjednoczonych Trzemeszno lecz dla Olimpii Koło. Bramkę trzecią dla gospodarzy zdobył Konrad Mechowski ustalając tym samym końcowy wynik meczu dla Olimpii Koło na 3:1.

Kolejne spotkanie Zjednoczeni Trzemeszno, rozegrają 23 września na własnym trenie podejmując o godzinie 16.00 zespół LKS Ślesin.