Zjednoczeni Trzemeszno bez straty punktów, Lechita Kłecko z wygraną i porażką a Vitcovia Witkowo z dwoma przegranymi!

2022-08-23

Drugą kolejkę ligową z nowego sezonu 2022/2023 w rozgrywkach wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box mają za sobą trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Lechita Kłecko, Vitcovia Witkowo oraz Zjednoczeni Trzemeszno.

Z wymienionej trójki drużyn wyżej bez starty punktów jak na razie jest zespół Zjednoczonych Trzemeszno, gdyż oba spotkania z nowego sezonu zakończył zwycięstwami. Lechita Kłecko oraz Vitcovia Witkowo czystego konta po dwóch kolejkach nie zachowała gdyż kłecczanie jeden mecz wygrali a drugi przegrali z kolei witkowianie oba swoje mecz przegrali.

I grupa wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box

Lechita Kłecko – Unia Wapno 2:1(1:1)

Trzy punkty dla Lechity stały się faktem. Zespół prowadzony już przez nowego szkoleniowca Artura Borowiaka, który na fotelu trenerskim zastąpił poprzedniego Piotra Kubalewskiego po wcześniejszej porażce wyjazdowej inaugurującej nowy sezon z Rożnowią Rożnowo w stosunku 3:2. Po pełnym emocji meczu w sobotę 20 sierpnia odniósł na własnym trenie zwycięstwo nad Unią Wapno w stosunku 2:1. Pierwszy gol w sobotnim meczu padł łupem gości, którzy po zamieszaniu w polu karnym sprytnym strzałem wyszli na prowadzenie. Bramkarza kłecczan w 21 minucie w ekipie przyjezdnej zapisał na swoim koncie Przemysław Dera. Lechita wyrównał w stan meczu 1:1 w  doliczonym czasie gry. Sfaulowany w polu karnym gości został Bartosz Wiśniewski, a do piłki podszedł 16-letni Bartosz Kopczyński, który pewnym strzałem doprowadził do remisu. W drugiej połowie kłecczanie dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki i ta sztuka w końcu udała się Bartoszowi Wiśniewskiemu. W 69. minucie Adam Kowalski zgrał piłkę do wspomnianego Bartka, a on perfekcyjnym strzałem w okienko ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Lechity Kłecko.

Skład Lechity Kłecko:Karol Zdanowski, Damian Pankowski (73' Jakub Pruss), Michał Kaczor, Adam Kowalski, Michał Kędziora (46' Joachim Andrzejczak), Dawid Cieciura (55' Mateusz Poltaszewski), Jakub Wiśniewski, Damian Wiśniewski, Bartosz Wiśniewski (90' Oliwier Skotarek), Bartosz Kopczyński, Jakub Olejniczak (67' Andrzej Sobczak)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
15.  Błyskawica Bronisławki 2 0 0 0 2 0-7 0 0 1 0-3 0 0 1 0-4
Drawa Krzyż Wielkopolski wycofała się z rozgrywek po 1. kolejce.

III grupa wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box

Kasztelania Brudzew – Vitcovia Witkowo 5:1(2:0)

Piłkarze drużyny seniorów Vitcovii Witkowo, nowy sezon 2022/2023 w wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 3 rozpoczęli jako beniaminek po degradacji z wielkopolskiej V ligi Red Box od falstartu. Podopieczni Sławomira Drozdy, bowiem oba swoje spotkania przegrali. Witkowianie
najpierw ulegli w meczu wyjazdowym ekipie GKS Sompolno w stosunku 2:1. Drugą porażkę Vitcovia w nowym sezonie zaliczyła również w meczu wyjazdowym w dniu 21 sierpnia przegrywając z Kasztelanią Brudzew w stosunku 5:1. Gospodarze wykorzystali warunki fizyczne i wszystkie bramki dla nich padły po stałych fragmentach. Gole dla Brudzewa zdobywali dwa Jakub Bukowski (14 i  70’) tyle samo bramek zdobył Damian Witaszek (22 i 48’) a jedną dorzucił Kacper Cieslak w 51 ‘. Bramkę honorową dla Vitcovii Witkowwo strzelił Mateusz Wełnitz z rzutu wolnego w 87 minucie.

Skład Vitcovii Witkowo: Patryk Budzyński, Igor Wendland, Adam Waraczyński (65' Jakub Zaborniak), Kacper Krajniak (46' Łukasz Staniszewski), Mateusz Wełnitz, Piotr Iwiński, Dawid Białas, Jakub Marciniak, Tymoteusz Graczyk, Michał Krotoszyński (65' Mikołaj Białas), Karol Spychała (65' Miłosz Zieliński)

Zjednoczeni Trzemeszno – GKS Sompolno 3:0 (0:0)

Zdecydowanie lepiej od Vitcovii Witkowo, nowy sezon w rozgrywkach wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 3 rozpoczęli seniorzy zespołu Zjednoczonych Trzemeszno. Podopieczni grającego trenera Zjednoczonych – Andrzeja Stefańskiego, po dwóch kolejkach są bowiem bez straty punktów. Pierwszy komplet punktów trzemesznianie na swoim koncie zapisali w meczu inaugurującym nowy sezon 2022/2023  na wyjeździe pokonując gładko Orły Zagórów w stosunku 4:0. Kolejny komplet punktów Zjednoczeni Trzemeszno zaliczyli na własnym trenie pokonując przed własną publicznością w dniu 20 sierpnia ekipę GKS Sompolno w stosunku 3:0. Bramki dla Zjednoczonych Trzemeszno w meczu z Sompolnem zdobyli – dwie Sebastian Baran (48 i 56’) oraz Krzysztof Majchrzak w 74 minucie. Po odniesionych dwóch zwycięstwach zespół z Trzemeszna plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Igor Chojnacki, Bartosz Sobański (80' Hubert Siwa), Marcin Nowak, Kacper Wegner, Krzysztof Jackowiak, Krzysztof Majchrzak, Marcin Hałajczak (68' Hubert Walerjańczyk), Sebastian Ferenc (86' Ireneusz Waliszewski), Kamil Wysocki, Mikołaj Danielewicz (75' Mateusz Brauza), Sebastian Baran (60' Yurii Mazur)

Kolejne mecze: 3 kolejka - 27-28 sierpnia
Kasztelania Brudzew - Zjednoczeni Trzemeszno     27 sierpnia, 17:00
Strażak Licheń Stary - Vitcovia Witkowo     28 sierpnia, 11:00

Zjednoczeni Trzemeszno - GKS Sompolno 3:0
CKS Zbiersk - Orły Zagórów 2:0
Wilki Wilczyn - Zjednoczeni Rychwał 1:8
Baszta Przedecz - Orzeł Grzegorzew 1:1