Zjednoczeni Trzemeszno lepsi w meczu bezpośrednich sąsiadów tabeli!

2016-10-16

W sobotę 15 października w Trzemesznie zespół miejscowych Zjednoczonych w X kolejce poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód podejmował zespół Concordii Murowana Goślina.

W rywalizacji bezpośrednich sąsiadów ligowej tabeli gdyż drużyna z Trzemeszna przed tym meczem plasowała się na czwartym miejscu a jej rywal był trzeci, lepszymi okazali się podopieczni Mikołaja Tarczyńskeigo pokonując zespół z Murowanej Gośliny w stosunku 2:0. Co do przebiegu pierwszej połowy w wykonaniu obu drużyn ta zakończyła się ona bezbramkowym rezultatem chociaż gospodarze mogli zdobyć gola dającego im prowadzenie w meczu jedną bramką lecz pojedynek sam na sam z golkiperem gości przegrał Adam Niedzielski. Trzemesznianie, dopiero zwycięstwo nad zespołem z Murowanej Gośliny zapewnili sobie w drugiej części sobotniego meczu. Pierwszą bramkę dającą prowadzenie gospodarzom 1:0 nad swoim rywalem podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego zdobyli w 56 minucie. Rzut rożny wykonywał Dawid Ciążyński a piłkę uderzeniem z głowy celnie do bramki gości skierował z 8 metra Damian Malczewski. Po tej bramce gospodarze mogli szybko zdobyć kolejnego gola lecz sytuacje dogodne do jego zdobycia nie potrafili wykorzystać Adam Niedzielski czy Eryk Grzegorski. Dopiero w 90 minucie gry zespół z Trzemeszna, zdobył drugiego gola pieczętując tym samy swoje zwycięstwo nad zespołem Murowanej Gośliny w stosunku 2:0. Kamil Wysocki zauważył że bramkarz gości wyszedł za daleko od własnej bramki i zdecydował się z 40. metra posłać piłkę w jego stronę. Decyzja pomocnika z Trzemeszna, okazała się na tyle trafiona iż piłka uderzona z tej odległości przy zaskoczeniu golkipera gości wpadła mu za przysłowiowy ,,kołnierz”. Po tym zwycięstwie oba zespoły zamieniły się pozycjami zajmowanymi w ligowej tabeli. Drużna z Trzemeszna obecnie zajmuje trzecie miejsce z zdobytymi w 10. meczach 20. punktami zaś Concordia Murowana Goślina jest czwarta z 18. oczkami po rozegranych 9. spotkaniach przy jednej zaliczonej przymusowej pauzie.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Menz, Mikołaj Humański, Grzegorz Meller, Krzysztof Majchrzak, Michał Kachniarz, Damian Malczewski, Hubert Siwa, Tobiasz Bartkowski (46’ Eryk Grzegorski), Kamil Wysocki, Dawid Ciążyński (73’ Szymon Meller), Adam Niedzielski

Następne spotkanie mistrzowskie zespół Zjednoczonych Trzemeszno, rozegra w 22 października kiedy to w ramach derbów powiaty gnieźnieńskiego o godzinie 15.00 podejmowany będzie o godzinie 15.00 przez drużynę Vitcovii Witkowo.