Zjednoczeni Trzemeszno na trzecim miejscu w ligowej tabeli!

2021-09-13

Kolejny bardzo dobry występ w rozgrywkach wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 4 trwającego sezonu 2021/2022 odnotowali seniorzy drużyny Zjednoczonych Trzemeszno.

W sobotę 11 września podopieczni Grzegorza Witkowskiego na własnym boisku w Trzemesznie i przed swoją publicznością podejmowali zespół Zjednoczonych Rychwał. Autsajder ligowej tabeli, którzy w czterech spotkaniach mistrzowskich nie zdobył choćby punktu i tym razem do domu wróci bez nich. Zjednoczeni bowiem sobotnie spotkanie, którego byli faworytem jeszcze przed jego rozpoczęciem rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając je 4:1. Tym samy było to trzecie zwycięstwo przy jednej porażce Zjednoczonych Trzemeszno, które sprawiło że piłkarze z grodu Kilińskiego po czwartej kolejce ligowej z zdobytymi 9 oczkami plasują się w ligowej tabeli na bardzo wysokim trzecim miejscu.

Co do samego spotkania sobotniego pomiędzy Zjednoczonymi Trzemeszno a Zjednoczonymi Rychwał. To gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli po dwudziestu minutach pierwszej połowy. Wynik meczu otworzył zdobytym golem w ekipie trzemeszyńskiej Marcin Nowak. Podopiecznym Grzegorza Witkowskiego, z prowadzenia nie dane było im cieszyć się zbyt długo. W 24 minucie goście bowiem po zdobytej bramce przez Karola Nowaka doprowadzili do stanu 1:1. Dwie minuty po stracie bramki Zjednoczeni Trzemeszno prowadzili ponownie 2:1 po golu zdobytym przez Kacpra Wegnera. W 35 minucie fenomenalnym strzałem z 35 metra popisał się w ekipie Zjednoczonych Krzysztof Majchrzak, po którego piłka wpadała do siatki gości.  I podopieczni Grzegorza Witkowskiego, kończyli pierwszą połowę prowadząc z swoim rywalem 3:1. Po zmianie stron padła w sobotnim meczu tylko jedna bramka autorem, której okazała się drużyna Zjednoczonych Trzemeszno. W 75 minucie gola ustalającego końcowy wynik sobotniego spotkania 4:1 dla Zjednoczonych Trzemeszno zdobył w szeregach tej drużyny Kacper Wegner. Była to druga bramka Wegnera z dobyta w całym sobotnim spotkaniu dla Zjednoczonych Trzemeszno.

W najbliższą niedzielę 19 września drużyna Zjednoczonych ponownie wybiegnie na boisko ażeby zawalczyć o punkty ligowe. Tym razem podopieczni Grzegorza Witkowskiego uczynią to w Grzegorzewie gdzie o punkty mistrzowskie zawalczą o godzinie 16.00 z tamtejszą drużyną Orła.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Igor Chojnacki, Kamil Wysocki, Kacper Wegner, Bartosz Czarnecki, Kajetan Powała (90' Ireneusz Waliszewski), Marcin Nowak, Krzysztof Majchrzak, Michał Kachniarz, Sebastian Baran (58' Zbigniew Gajos), Sebastian Ferenc (73' Mikołaj Korzycki), Dominik Wiśniewski (81' Bartosz Kwitowski)

Wyniki 4 kolejki - 11-12 września
Zjednoczeni Trzemeszno     4-1     Zjednoczeni Rychwał
Polonia Golina     0-5     Orzeł Kawęczyn
Kasztelania Brudzew     1-4     GKS Sompolno
MKS Dąbie     1-3     Czarni Ostrowite (k. Konina)
Warta Dobrów     4-0     LKS Ślesin
Strażak Licheń Stary     4-2     CKS Zbiersk
Tulisia Tuliszków     1-1     Orzeł Grzegorzew

Tabela po 4 kolejce:

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  GKS Sompolno 4 12 4 0 0 15-5 2 0 0 9-3 2 0 0 6-2
2.  Tulisia Tuliszków 4 10 3 1 0 10-5 2 1 0 8-4 1 0 0 2-1
3.  Zjednoczeni Trzemeszno 4 9 3 0 1 18-8 2 0 0 10-3 1 0 1 8-5
4.  Warta Dobrów 4 9 3 0 1 12-6 2 0 0 6-0 1 0 1 6-6
5.  Czarni Ostrowite (k. Konina) 4 7 2 1 1 10-9 1 1 0 6-5 1 0 1 4-4 1 1 0 1 0 1-1
   Kasztelania Brudzew 4 7 2 1 1 10-9 1 0 1 5-6 1 1 0 5-3 1 1 0 1 0 1-1
7.  Orzeł Grzegorzew 4 7 2 1 1 9-5 2 0 0 8-2 0 1 1 1-3
8.  Orzeł Kawęczyn 4 6 2 0 2 13-13 1 0 0 6-2 1 0 2 7-11 1 3 1 0 0 5-0
9.  Polonia Golina 4 6 2 0 2 9-10 1 0 1 3-6 1 0 1 6-4 1 0 0 0 1 0-5
10.  LKS Ślesin 4 3 1 0 3 6-14 1 0 1 4-6 0 0 2 2-8 1 3 1 0 0 4-3
11.  Strażak Licheń Stary 4 3 1 0 3 7-14 1 0 2 7-10 0 0 1 0-4
12.  MKS Dąbie 4 3 1 0 3 9-13 1 0 1 4-5 0 0 2 5-8 1 0 0 0 1 3-4
13.  CKS Zbiersk 4 0 0 0 4 8-16 0 0 2 4-9 0 0 2 4-7