Zjednoczeni Trzemeszno nie sprostali Lubuszaninowi Trzcianka

2014-04-20

Lubuszanin Trzcianka rozbił w czwartym meczu rundy rewanżowej przy jednym zaległym trwającego sezonu 2013/2014 w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie północnej w Trzemesznie, w Wielką Sobotę 19 kwietnia miejscowych Zjednoczonych aż 5:0, czym zrewanżował się za porażkę 0:1 z meczu rozgrywanego jesienią w Trzciance.

Goście prowadzenie 1:0 w meczu objęli w 8 minucie. Po egzekwowanym rzucie wolnym w pole karne Zjednoczonych Trzemeszno przez przyjezdnych z piłką minął się przy interwencji Krzysztof Majchrzak a gola dla Lubuszanina pokonując golkipera miejscowych Damiana Lewandowskiego zdobył Paweł Nawrocki. W 12 minucie goście zdobyli drugiego gola prowadząc już w meczu 2:0. Tym razem golkiopera Zjednoczonych Trzemeszno pokonał w sytuacji sam na sam umieszczając piłkę w bramce gospodarzy strzałem z 16-tego metra w zespole z Trzcianki – Wojciech Szwedek. Po starcie drugiej bramki piłkarze z grodu Kilińskiego, mogli zdobyć gola kontaktowego jednakże w 21 minucie spudłował Marcin Nowak, po którego piłka uderzona z 25 metra poszybowała nad bramką gości. Przełomowym momentem, który miał wpływ na końcowy wynik dla Zjednoczonych Trzemeszno, miała sytuacja z 42 minuty meczu kiedy to Marcin Nowak sfaulował na 20-tym metrze wychodzącego na czystą pozycję jednego z piłkarzy z Trzcianki. W następstwie tego faulu Nowak został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić plac gry co sprawiło że Zjednoczeni Trzemeszno, od tego momentu grali w dziesiątkę. Miało to duży wpływ na poczynania zespołu z grodu Kilińskiego w drugiej połowie, w której to drużyna z Trzcianki zaaplikowała miejscowym trzy kolejne gole prowadząc do przerwy z nimi 2:0. W drugiej połowie trzecią bramkę dla zespołu z Trzcianki zdobył w 52 minucie Paweł Nawrocki na 4:0 dla Lubuszanina Trzcianka prowadzenie podwyższył w 57 minucie Krzysztof Mrozek. Wynik końcowy sobotniego meczu na 5:0 dla Trzcianki, ustalił w 77 minucie Radosław Wącisz, który pokonał golkipera z Trzemeszna – Damiana Lewandowskiego, dobijając piłkę do pustej bramki po wcześniejszym wybronieniu jej przez golkipera miejscowych po podyktowanym rzucie karnym na korzyść gości. Na usprawiedliwieni tak słabego wyniku uzyskanego przez zespół Zjednoczonych Trzemeszno w meczu z Lubuszaninem  Trzcianka, duży wpływ miała absencja aż czterech piłkarz z podstawowego składu, którzy musieli zaliczyć przymusową pauzę za otrzymane wcześniej żółte kartki mowa tutaj o bramkarzu Szymonie Płoszyńskim oraz trzech zawodników z pola Kamilu Wysockim Michale Wiśniewskim i Patryku Sobuckim.

Kolejne spotkanie zespół Zjednoczonych Trzemeszno, rozegra już w najbliższą środę 23 kwietnia o godzinie 17.00 kiedy to w Gnieźnie będzie podejmowany w meczu zaległym z czwartej kolejki rundy rewanżowej w ramach derbów wielkopolski przez Mieszko-Carbon.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Damian Lewandowski, Krzysztof Chojnacki (81’Michał Fajfer), Mikołaj Humański, Adam Konieczny, Waldemar Kuczyński,  Krzysztof Majchrzak, Michał Kachniarz, Grzegorz Meller, Konrad Nadolny (67’ Hubert Siwa),  Łukasz Popielski, Marcin Nowak