Zjednoczeni Trzemeszno poza burtą PP szczebla okręgu poznańskiego

2018-10-10

Drużynie Zjednoczonym Trzemeszno, nie udało się awansować do dalszych rozgrywek Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego. Podopieczni Damiana Malczewskiego, ulegli w wtorek 9 października w meczu wyjazdowym piątej drużynie poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód Liderowi Swarzędz w stosunku 4:1. Tym samym trzemesznianie zakończyli przygodę pucharową na 1/16 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego.

Co do samego przebiegu meczu to gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli już w 12 minucie. Wynik ten utrzymał się do przerwy i gospodarze schodzili do szatni prowadząc z Zjednoczonymi Trzemeszno jednym golem. Lider swój awans do 1/8 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego zapewnili sobie w drugiej części wtorkowego spotkania. Zaraz po wznowieniu gry gospodarze w 46 minucie podwyższyli swoje prowadzenie 2:0 zdobytą drugą bramką. Wprawdzie w 76 minucie trzemesznianie zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 2:1 po golu zdobytym przez Daniela Szymańskiego. Jednakże ostatnie słowo w wtorkowym pojedynku piłkarskim należało do Lidera Swarzędz, który aplikując dwa kolejne gole w 78 oraz 86 minucie ustalił nimi wynik końcowy meczu pucharowego na 4:1. Tym samym Lider Swarzędz będzie grał dalej w Pucharze Polski szczebla okręgu poznańskiego z kolei Zjednoczeni Trzemeszno zakończyli z tymi rozgrywkami swoją przygodę.

Rywalem Lidera Swarzędz, w następnej rundzie Pucharu Polski szczebla okręgowego będzie trzecioligowe Mieszka Gniezno a do meczu dojdzie w dniu 24 października w Swarzędzu.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Menz, Michał Wiśniewski, Hubert Siwa, Wojciech Durski, Bartosz Andrzejewski, Adam Niedzielski, Kacper Lewandowski, Jacek Wojciechowski, Bartosz Czarnecki, Kacper Serwatka, Błażej Matysiak

Rezerwowi: Tomasz Wachowiak, Dawid Ciążyński, Krzysztof Majchrzak, Mateusz Kaczor, Szymon Meller, Daniel Szymański, Krzysztof Chojnacki