Zjednoczeni Trzemeszno przegrywają w Opatówku

2018-09-09

Trzeba przyznać że zespół Zjednoczonych Trzemeszno, w rozgrywkach trwającego sezonu 2018/2019 w wielkopolskiej IV ligi gra w przysłowiową kratkę.

Po ostatnim zwycięstwie podopiecznych Damiana Malczewskiego, przed własną publicznością kiedy to Zjednoczeni pokonali po bardzo zaciętym meczu zespół Kotwicy Kórnik w stosunku 4:3. W meczu ósmej kolejki ligowej trzemesznianie schodzili tym razem z placu gry pokonani przegrywając w sobotę 8 września w Opatówku z miejscowym Klubem Sportowym w stosunku 3:1.

Mecz od początku nie układał się dla Zjednoczonych tak jak powinien. Gospodarze również nie zachwycali, stąd też można powiedzieć, że było to bardzo słabe spotkanie. W ekipie z Trzemeszna brakowało tego dnia zdecydowania oraz przysłowiowej "ikry". Mimo, że w przeciwieństwie do poprzednich meczów gra się nie kleiła to w 16 minucie udało się naszej drużynie wyjść na prowadzenie. Po rzucie rożnym dla trzemesznian w doskonałej sytuacji znalazł się Jacek Wojciechowski, którego strzał najpierw obronił bramkarz z Opatówka, ale przy dobitce tego samego zawodnika był już bezradny. Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć gospodarze dążyli do wyrównania.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy ta sztuka w końcu im się udała i mieliśmy remis 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bierność obrońców Zjednoczonych, wykorzystał Grzegorz Kuświk, który strzelił bramkę głową. Po tej bramce gospodarze przejęli inicjatywę jeszcze bardziej. W pełni wykorzystywali oni słabszy dzień graczy z Trzemeszna osiągając przewagę zwłaszcza w środku pola. Dochodzili oni coraz częściej do groźnych sytuacji bramkowych ale szczęście sprzyjało trzemesznianom. Nasza drużyna próbowała kontrować, ale niewiele jej tego dnia wychodziło. W 88 minucie wydawało się, że Zjednoczeni będą mieć szansę na ponowne wyjście na prowadzenie. Niestety gospodarze przejęli piłkę i popędzili z szybką kontrą, którą po dokładnym dośrodkowaniu wykończył Stayko Stoychev i na prowadzenie 2:1 wyprowadził zespół z Opatówka. Trzemesznianie rzucili się do ataku i mało brakowało, a jeszcze by wyrównali, ale strzał Szymona Mellera po doskonałej okazji wybronił bramkarz. W ostatniej akcji meczu gospodarze wyprowadzili jeszcze jedną kontrę i po strzale z okolicy 16 metra Michała Grześka dobili jeszcze swoich gości, pieczętując swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla graczy z Opatówka, którzy byli tego dnia po prostu lepsi.

KS Opatówek - Zjednoczeni Trzemeszno 3:1 (0:1)

Bramka dla Zjednoczonych: Jacek Wojciechowski 16'

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Paweł Mroziński, Robert Pepliński, Michał Kachniarz (c), Krzysztof Majchrzak, Bartosz Andrzejewski, Wojciech Durski (69' Adam Niedzielski), Kamil Wysocki (76' Bartosz Czarnecki), Jacek Wojciechowski, Dawid Ciążyński, Mateusz Kaczor (46' Szymon Meller), Krzysztof Chojnacki (69' Daniel Szymański). Ponadto w rezerwie: Szymon Menz, Kacper Lewandowski, Michał Wiśniewski