Zjednoczeni Trzemeszno przegrywają z Unią Swarzędz i opadają z Pucharu Polski

2014-09-17

Krótko trwała przygoda Zjednoczonych Trzemeszno z Wielkopolskim Pucharem Polski w sezonie 2014/15. Zespół prowadzony przez Łukasz Kańzcukowskiego uległ w śdodę 17 września na własnym boisku wyżej notowanej Unii Swarzędz 1:3. III-ligowiec awansował w ten sposób do IV rundy rozgrywek. Trzemesznianie mogą teraz skupić się już tylko na lidze.

W pierwszej części Zjednoczeni nie stworzyli zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych. Aczkolwiek w 31 minucie po akcji Krzysztofa Chojnackiego do siatki trafił Adam Konieczny, ale arbiter zawodów odgwizdał dość problematycznego spalonego. Natomiast goście prowadzenie objęli w 27 minucie, gdy jeden z zawodników Unii strzelił piłkę „za kołnierz” Szymonowi Płoszyńskiemu.

Ekipa ze Swarzędza bardzo odważnie zaatakowała od początku drugiej połowy. Efektem tego kolejny gol, zdobyty w 51 minucie po rzucie rożnym.  Od tej chwili zdecydowaną inicjatywę przejęli zawodnicy Łukasza Kańczukowskiego. W 65 minucie Adam Konieczny uderzył głową obok bramki. W 69 minucie padło kontaktowe trafienie dla Zjednoczonych. Akcja Krzysztofa Chojnackiego z Dawidem Ciążyńskim zakończyła się zagraniem tego ostatniego do Adama Koniecznego, który uderzeniem głową z około siedmiu metrów trafił do siatki. Aktywny „Konik” potem był dość ostro atakowany w polu karnym Unii, ale arbiter nie sięgnął po gwizdek. Tymczasem w 90 minucie goście przypieczętowali awans, po ładnym strzale z około szesnastu metrów przez jednego z „unistów”. Ostatecznie Zjednoczeni ulegli Unii Swarzędz 1:3 i pożegnali z się z rozgrywkami Pucharu Polski.

Zjednoczeni Trzemeszno – Unia Swarzędz 1:3 (0:1)

Bramki: Adam Konieczny dla Zjednoczonych oraz Mateusz Gozdek, Paweł Koralewski i Mateusz Molewski –dla Unii

Skład Unii: Łukasz Spychalski - Piotr Ciesielski, Paweł Koralewski, Michał Stawiński, Tomasz Węcławek, Filip Soboń (60` Mateusz Molewski), Adam Gajda,  Wojciech Antczak, Mateusz Sobkowiak (81` Marcin Jędrzejczak), Marcin Wasielewski, Mateusz Gozdek (70` Krystian Skórczyński).

Skład Zjednoczonych: Szymon Płoszyński – Michał Kachniarz, Mikołaj Humański, Michał Wiśniewski, Krzysztof Majchrzak, Patryk Sobucki (23’ Sebastian Goiński), Waldemar Kuczyński, Kamil Wysocki, Dawid Ciążyński, Adam Konieczny, Krzysztof Chojnacki.