Zjednoczeni Trzemeszno remisują z Zamkiem Gołańcz

2019-08-17

W drugiej kolejce wielkopolskiej V ligi nowego sezonu zespół Zjednoczonych Trzemeszno, podejmował na własnym trenie w sobotnie popołudnie 17 sierpnia zespół Zamku Gołańcz.

Mimo prowadzenia jednobramkowego po pierwszych czterdziestu pięciu minutach przez gospodarzy spotkanie zakończyło się remisem 1:1 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Trzemesznianie podobnie jak to było w pierwszym spotkaniu nowego sezonu z 1922 Lechitą Kostrzyn, który został rozegrany również w Trzemesznie. Podopieczni Dariusza Kuryło bardzo szybko wyszli na prowadzenie 1:0 bo już w 5 minucie. Gola zdobył po akcji całej drużyny Szymon Meller po asyście Sebastiana Ferenca. Po tej bramce miejscowi mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia  swojego prowadzenia lecz w decydujących momentach zawodziła trzemesznian skuteczność strzelecka. I na przerwę Zjednoczeni schodzili prowadząc z swoim rywalem 1:0. Po zmianie stron goście z Gołańczy, od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanych ataków na bramkę gospodarzy stwarzając sobie raz po raz dogodne sytuacje do wyrównania stanu meczu. Na drodze do osiągnięcia tego celu gościom nie pozwalał golkiper miejscowych Oliwier Kaczmarek, który dwoił się i troił w bramce trzemeszeńskiej ratując swój zespół od straty gola. Młody bramkarz z Trzemeszna, był już jednak bezradny w 70 minucie kiedy to po szybkim kontrataku gości i błędzie w linii obronnej Zjednoczonych został pokonany przez Dawida Janickiego. Gol zdobyty przez gości sprawił że w meczu był remis 1:1 jak się później okazało takim też wynikiem zakończyło się sobotnie spotkanie w wyniku czego oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie drużyna z Trzemeszna, rozegra 25 sierpnia w Skokach gdzie o godzinie 15.00 podejmowani będą przez zespół miejscowej Wełny.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Oliwier Kaczmarek, Marcin Hałajczak, Daniel Bartkowiak, Marcin Szymański (51' Krzysztof Majchrzak), Dawid Ciążyński, Bartosz Czarnecki, Sebastian Ferenc, Mikołaj Korzycki, Szymon Meller (46' Alan Polus)), Patryk Różycki (75' Michał Kachniarz), Hubert Siwa

Roman Strugalski/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ