Zjednoczeni Trzemeszno z awansem do piątej ligi!!!

2023-06-27

Drużyna Zjednoczonych Trzemeszno, pozazdrościła zespołowi FAS KS Fałkowo awansu z wielkopolskiej klasy A do okręgówki i idąc śladami tego zespołu wywalczyła awans w dwumeczu barażowym z wielkopolskiej okręgówki do piątej ligi sezonu 2023/2024.

Podopieczni Andrzeja Stefańskiego, swego dopięli w drugim spotkaniu barażowym o prawo występu w nowym sezonie 2023/2024 na boiskach piątoligowych pokonując w wtorek 27 czerwca w Szamotułach miejscową Spartę  w stosunku 2:1. Trzmesznianie na spotkanie rewanżowe do Szamotuł jechali w roli faworyta z zaliczką jednej bramki zdobytej w pierwszym spotkaniu na własnym terenie wygrywając je 1:0 po golu zdobytym w dniu 24 czerwca z egzekwowanego rzutu karnego, którego na bramkę zamienił Szymon Lubinski. Przed wtorkowym spotkaniem rewanżowym podopieczni Andrzeja Stefańskiego, zdawali sobie sprawę że mecz nie będzie łatwą przeprawą piłkarską zwarzywszy na nikłą zaliczkę bramkową z pierwszej potyczki piłkarskiej. I tak też było gospodarze bowiem schodząc na przerwę wyrównali bowiem stratę bramkową  z pierwszego spotkania barażowego i za sprawą zdobytej bramki w 36 minucie przez Denisa Maćkowiaka schodzili do szatni prowadząc 1:0. Trzemesznianie jednak w drugiej połowie zaprezentowali to co najlepsze czyli przemyślany futbol i najpierw w 59 minucie za sprawą szybkiej akcji Szymona Lubinskigo, który zagrał piłkę wzdłuż pola karnego do Sebastiana Baran a ten celnym trafieniem pokonał golkipera gospodarzy doprowadzili do stanu 1:1. Przysłowiową kropkę nad ,,i” podopieczni Andrzeja Stefańskiego, pieczętując tym samym awans do piątej ligi  w sezonie 2023/2024 postawili w 67 minucie. Wtedy to ponownie w roli głównej w ekipie z Trzemeszna wystąpiła dwójka graczy Szymon Lubinski i Sebastian Baran. Ten pierwszy zagrał prostopadłą piłkę w pole karne gospodarzy do niepilnowanego Barana, który po raz drugi w wtorkowym meczu pokonał celnym trafieniem golkipera Sparty Szamotuły i w meczu było 2:1 dla Trzemeszna. Wynik ten do końca meczu nie uległ już zmianie przez co drużyna Zjednoczonych Trzemeszno wygrała drugie spotkanie barażowe 2:1 i tym samym wywalczyła upragniony awans do V ligi na sezon 2023/2024.

Zjednoczeni Trzemeszno awans do V ligi sezonu 2023/2024 zapewnili grając w składzie: Harachyi, Wagner, Ferenc, Nowak, Mól, Walerjańczyk, Hałajczak, Lubinski, Baran, Wysocki, Danielewicz

Rezerwa: Wilkowski, Czarnecki, Sobański, H. Siwa, Brauza, Mikuła, Gajos.