Zjednoczeni Trzemeszno z czwartym zwycięstwem a Victovia Witkowo z porażką!

2022-09-05

Dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego rywalizujący o punkty mistrzowskie sezonu 2022/2023 w wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupy 3 Zjednoczeni Trzemeszno oraz Victovia Witkowo mają za sobą czwartą kolejkę ligową.

Zjednoczeni Trzemeszno po raz czwarty w trwającym nowym sezonie z placu gry schodzili niepokonani w przeciwieństwie do zespołu Victovii Witkowo, która doznała czwartej porażki z rzędu. Ale po kolei.

Zjednoczeni Trzemeszno – Strażak Licheń Stary 6:0

Kolejny festiwal strzelecki w rozgrywkach wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 3 urządzili sobie piłkarze drużyny seniorów Zjednoczonych Trzemeszno. Po ostatnim wysokim zwycięstwie Zjednoczonych Trzemeszno na własnym terenie z Canarinhos Skórzewo w stosunku 6:1, kolejne wysokie zwycięstwo podopieczni trenera Andrzeja Stefańskiego odnieśli również na własnym trenie i przed własną publicznością w sobotę 3 września nokautując wręcz zespół Strażaka Licheń Stary w stosunku 6:0. Trzemesznianie festiwal strzelecki rozpoczęli w 17 minucie golem zdobytym przez Sebastiana Barana. Tym golem Zjednoczeni Trzemeszno otworzyli wynik meczu 1:0. W 31 minucie gospodarze prowadzili już 2:0 po bramce zdobytej przez Mikołaja Danielewicza. Ostatnia bramka dla Zjednoczonych Trzemeszno w pierwszej połowie padła w 39 minucie a autorem gola dla miejscowych okazał się Kamil Wysocki. Była to ostatnia bramka zdobyta w pierwszej części sobotniego spotkania przez oba zespoły. I Zjednoczeni Trzemeszno schodzili do szatni prowadząc 3:0. Po zmianie stron bramki tylko podobnie jak w pierwszej połowie zdobywali tylko piłkarze Zjednoczeni Trzemeszno. W 55 minucie trzemesznianie podwyższyli swoje prowadzenie 4:0 po bramce Sebastiana Barana. Kolejny gol dla gospodarzy padł w 64 minucie a autorem bramki okazał się Mateusz Brauza. I Zjednoczeni Trzemeszno prowadzili 5:0. Ostatnia bramka w meczu dla Zjednoczonych padła w 78 minucie. Gola na swoim koncie zapisał Mikołaj Danielewicz. A że więcej bramek w meczu nie strzelono tym samym Zjednoczeni Trzemeszno wygrali zdecydowanie z Strażakiem Stary Licheń w stosunku aż 6:0. Była to czwarta wygrana z rzędu podopiecznych Andrzeja Stefańskiego w nowym sezonie rundy zasadniczej. Obecnie Zjednoczeni Trzemeszno zajmują w ligowej tabeli 2 miejsce z zdobytymi 12.

Warta Eremita Dobrów – Victovia Witkowo 5:3

Nadal bez zdobyczy punktowej w rozgrywkach wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3 są seniorzy drużyny Victovii Witkowo. Czwartej porażki z rzędu podopieczni Tadeusza Drozdy doznali na wyjedzie w niedziel 4 wrzenia przegrywając z Wartą Eremita Dobrów w stosunku 5:2. Pierwsza bramka w tym meczu i to dla gospodarzy padła już w 6 minucie. Gola na 1:0 dla zespołu Dobrów zapisał na swoim koncie Bartosz Uliński. Goście do stanu 1:1 wprawdzie doprowadzili w 17 minucie po bramce zdobytej przez  Mateusza Wełnica. Do końca jednak pierwszej połowy gospodarze zaaplikowali witkowianom dwie bramki i na przerwę schodzili prowadząc 3:1. Najpierw w 21 minucie do na ponowne prowadzenie 2:1 wyprowadził  w szeregach miejscowych Bartosz Uliński. A na 3:1 podwyższył prowadzenie drużynę z Dobrów w 42 minucie Paweł Dzierzgawa. Po zmianie stron wprawdzie podopieczni Tadeusza Drozdy zdobyli jeszcze dwie bramki jedna była golem samobójczym a druga zdobyta została w 53 przez Mateusza Chojnackiego. Jednak w odpowiedzi gospodarze strzelili witkowianom dwa kolejne bramki w 80 minucie jedną zdobył Błażej Lewandowski a drugą w 82 minucie Paweł Dzierzgwa. I Warta Eremita Dobrów pokonała Victovię Witkowo w stosunku 5:3. Była to czwarta porażka z rzędu Victovii Witkowo w nowym sezonie. Vitcovia obecnie w ligowej tabeli z zerowym dorobkiem punktowym w stawce 16 zespołów plasuje się na 15 miejscu.

A już w sobotę 10 września w ramach obchodów 65 rocznicy powstania klubu z Witkowa czekają nas derby powiatu gnieźnieńskiego. O godzinie 15.00 bowiem w Witkowie w ramach 5 kolejki ligowej miejscowa Vitcovia podejmować będzie zespół Zjednoczonych Trzemeszno.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
11.  Kasztelania Brudzew 4 4 1 1 2 11-9 1 0 1 6-3 0 1 1 5-6
12.  Czarni Ostrowite (k. Konina) 4 2 0 2 2 5-9 0 2 0 2-2 0 0 2 3-7 2 2 0 2 0 2-2
13.  Tulisia Tuliszków 4 2 0 2 2 4-7 0 1 2 3-6 0 1 0 1-1 1 1 0 1 0 1-1
   Baszta Przedecz 4 2 0 2 2 4-7 0 1 1 2-3 0 1 1 2-4 1 1 0 1 0 1-1
15.  Vitcovia Witkowo 4 0 0 0 4 5-16 0 0 0 0-0 0 0 4 5-16
16.  Wilki Wilczyn 4 0 0 0 4 3-27 0 0 2 3-19 0 0 2 0-8