Zjednoczeni Trzemeszno z szóstym zwycięstwem w lidze!

2022-09-20

Trzy kolejne punkty a co za tym idzie szóste z rzędu zwycięstwo w sezonie 2022/2023 w wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 3 zapisali na swoim koncie seniorzy drużyny Zjednoczonych Trzemeszno.

W niedzielę 18 września podopieczni Andrzeja Stefańskiego udali się do Dobrów gdzie jako wicelider tabeli swoje grupy podejmowani byli przez zespół z dolnych rejonów tabeli Wartę-Eremita. Spotkanie, które nie należało do tych łatwych dla Zjednoczonych Trzemeszno, zakończyło się jednak happy endem gdyż piłkarze z grodu Kilińskiego wywieźli z Dobrów komplet trzech punktów wygrywając mecz po zaciętym przebiegu 4:3. Szóste zwycięstwo z rzędu podopiecznym grającego trenera Andrzeja Stefańskiego nie przyszło wcale łatwo. Zdecydowanie w niedzielny mecz lepiej weszli gospodarze, którzy po pierwszej połowie prowadzili 2|:0. Najpierw bramkarza Zjednoczonych Trzemeszno pokonał w szerach Warty-Eremita w 18 minucie Paweł Drierzgawa, który też w 25 minucie po raz drugi w meczu na swoim koncie zapisał gola. Trzemesznianie wprawdzie w pierwszej połowie mieli okazję do zdobycia bramki po wypracowanych sytuacjach strzeleckich lecz piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki rywala. Sytuacja diametralnie na korzyść zespołu z Trzemeszna, zmieniła się w drugiej połowie kiedy to podopieczni Andrzeja Stefańskiego kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku a przede wszystkim  zaczęli zdobywać bramkę. Wprawdzie przy pierwszym golu zmniejszającym prowadzenie Warty-Eremita do 2:1 pomógł Zjednoczonym zawodnik gospodarzy Bartosz Uliński pakując piłkę do swojej bramki. To kolejne trzy gole zdobyte w drugiej połowy były już autorstwa podopiecznych Andrzeja Stefańskiego. I tak w 60 minucie mieliśmy remis 2:2 a to za sprawą zdobytej bramki przez Yure Mazura. I mecz rozpoczął się od nowa. Nie upłynęło jednak jedenaście kolejnych minut a Zjednoczeni Trzemeszno zdobytą bramką w 71 minucie przez Kamila Wysockiego wyszli na prowadzenie 3:2. Po trzecim zdobytym golu przez trzemesznian wydarzenia na boisku w Dobrów w ich wykonaniu potoczyły się błyskawicznie. Zjednoczeni bowiem poszli za przysłowiowym ciosem i w 87 minucie podwyższyli swoje prowadzenie na 4:2 a to za sprawą zdobytej bramki przez Yure Mazura. I kiedy wdawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie gospodarze poderwali się jeszcze w doliczonym czasie gry i w 90+4 minucie zdobyli swoją trzecią bramkę i mecz zakończył się rezultatem 4:3 dla Zjednoczonych Trzemeszno. Po tym szóstym zwycięstwie Zjednoczeni Trzemeszno zajmują w ligowej tabeli nadal drugie miejsce z zdobytymi 18 punktami tyloma samymi co zajmujący pierwsze miejsce w rozgrywkach LKS Ślesin, który trzemesznian wyprzedza tylko lepszą różnicą zdobytych i straconych goli.

A już w niedzielę 25 września zespół z Trzemeszna rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie goszcząc tego dnia na swoim terenie zespół CKS Zbiersk. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.00.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
8.  CKS Zbiersk 5 9 3 0 2 11-9 3 0 0 11-4 0 0 2 0-5
9.  Czarni Ostrowite (k. Konina) 6 8 2 2 2 12-11 2 2 0 9-4 0 0 2 3-7 1 3 1 0 0 2-1
10.  Orzeł Grzegorzew 6 8 2 2 2 7-9 1 0 1 2-4 1 2 1 5-5 1 0 0 0 1 1-2
11.  Warta Dobrów 6 6 2 0 4 13-18 1 0 1 8-7 1 0 3 5-11 1 3 1 0 0 2-1
12.  Tulisia Tuliszków 6 6 1 3 2 9-11 1 1 2 5-7 0 2 0 4-4 2 3 1 0 1 3-3
13.  Orły Zagórów 6 6 2 0 4 9-12 1 0 2 6-7 1 0 2 3-5 1 0 0 0 1 1-2
14.  Baszta Przedecz 6 2 0 2 4 7-17 0 1 2 5-9 0 1 2 2-8
15.  Vitcovia Witkowo 6 0 0 0 6 6-25 0 0 1 1-5 0 0 5 5-20
16.  Wilki Wilczyn 6 0 0 0 6 6-41 0 0 3 5-24 0 0 3 1-17