Zjednoczeni Trzemeszno zdecydowanie pokonują Formaton Piast Łubowo

2019-07-24

W środę 24 lipca w Trzemesznie doszło do nieoficjalnych derbów powiatu gnieźnieńskiego.

Tego dnia spadkowicz z wielkopolskiej IV ligi zespół miejscowych Zjednoczonych, który o punkty w sezonie 2019/2020 będzie walczył w nowej V lidze w ramach przygotowań do tych rozgrywek podejmował przygotowujący się również do nowego sezonu w poznańskiej klasie A grupie 3 ekipę Formatonu Piasat Łubowo. Spotkanie, które od początku do końca przebiegało pod dyktando drużyny z Trzemeszna zakończyło się zdecydowanym jej zwycięstwem. Podopieczni Dariusza Kuryły, którzy trenują już od trzech tygodni pokonali ekipę Formatonu Piast Łubowo, która przygotowania rozpoczęła do nowego sezonu dopiero od 17 lipca bardzo wysoko bo aż 10:2. W pierwszej połowie bramki dla trzemesznian na swoim koncie zapisali dwie Patryk Różycki a po jednej zdobyli Błażej Matysia, Bartosz Czarnecki, i Daniel Bartkowiak. Z kolei dla Formatonu Piast Łubowo gola zdobył Jura Mazur. W drugiej połowie natomiast bramkami w zespole z Trzemeszna podzielili się – cztery zdobył Błażej Matysiak a po jedną do końcowego wyniku meczu dołożył Bartosz Czarnecki. W tej części meczu łubowianie również zdobyli gola a autorem jego okazał się Mariusz Jabkiewicz.

Kolejny mecz sparingowy zespół z Trzemeszna rozegrany zostanie w sobotę 27 lipca o 17:00 na boisku przy hali OSiR, a przeciwnikiem Zjednoczonych będzie Pelikan Niechanowo. Z kolei Formaton Piasta Łubowo, w niedzielę o godzinie 12.00 zmierzy się w Janowcu z miejscową Spartą.