Porażką dla Zjednoczonych Trzemeszno zakończył się mecz 1/32 Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Zespół z Trzemeszna w środę 20 uległ Huraganowi Pobiedziska 0:2 i odpadł z rozgrywek.
Trener Damian Malczewski postanowił dać szansę gry kilku zawodnikom, którzy rozegrali mniej minut w rozgrywkach ligowych oraz kilku juniorom. Nie znaczyło to jednak, że zespół z Trzemeszna od początku będzie skazany na porażkę co było zresztą widać w trakcie meczu. Od pierwszego gwizdka goście wyraźnie ustawili się na grę z kontry, dając swobodnie rozgrywać piłkę Zjednoczonym na własnej połowie. Ci próbowali to wykorzystać ale dobrze broniący rywale na niewiele pozwalali ofensywnym graczom z Trzemeszna. Najdogodniejsze sytuacje w pierwszej części gry mieli juniorzy - Bartosz Czarnecki, który uderzył minimalnie nad bramką oraz Bartosz Sobański, który trafił jednak prosto w bramkarza. Trzeba przyznać że juniorzy pozostawili po sobie jak najlepsze wrażenie i widać, że dobijają się już do pierwszego składu Zjednoczonych. Nieco lepsze sytuacje mieli goście. Najpierw strzał z dystansu na rzut rożny sparował broniący tego dnia w ekipie z Trzemeszna Adam Garczyk, a następnie po dośrodkowaniu niecelnie głową z okolicy 5-metra uderzył jeden z napastników Huraganu.
Druga połowa była lepsza w wykonaniu Zjednoczonych, którzy narzucili swój styl gry i do 72 minuty przeważali. Składne akcje trzemesznian pozwalały na stwarzanie sytuacji ale zabrakło ostatniego podania i wykończenia. Niestety, w 72 minucie goście wykorzystali błąd zawodników Zjednoczonych i mimo, że trzemesznianie przeważali to na prowadzenie 1:0 wyszli zawodnicy z Pobiedzisk. Ekipa z grodu Kilińskiego próbowała jeszcze odrabiać ale czy to strzały z rzutów wolnych Adama Niedzielskiego, czy strzały Kamila Wysockiego nie mogły zaskoczyć dobrze dysponowanego bramkarza Huraganu. Mocno otwarta gra spowodowała, że rywale otrzymali to, czego oczekiwali, a mianowicie "zabójczą" kontrę. Po niej goście strzelili drugiego gola i ustalili wynik meczu 2:0, który do końca nie uległ już zmianie.
Tak więc przygoda z tegorocznym Pucharem Polski dla Zjednoczonych skończyła się już po pierwszym meczu. Wiadomo było jednak, że rozgrywki te nie są dla naszego zespołu w tym roku priorytetem. Jak wiadomo nasz zespół przewodzi w ligowej tabeli poznańskiej klasy okręgowej i nasi zawodnicy skupiać się będą już do końca na utrzymaniu tej pozycji.
Zjednoczeni Trzemeszno - Huragan Pobiedziska 0:2 (0:0)
Skład Zjednoczonych: Adam Garczyk, Mikołaj Humański, Marcin Nowak, Michał Kachniarz (c), Hubert Siwa (46' Adam Niedzielski), Grzegorz Meller, Bartosz Sobański (46' Kamil Wysocki), Michał Wiśniewski (46' Robert Pepliński), Dawid Ciążyński, Szymon Meller, Bartosz Czarnecki (77' Eryk Grzegorski). Ponadto w rezerwie: Szymon Menz, Sebastian Ferenc, Kajetan Powała
Źródło – Zjednoczeni Trzemeszno/ foto archiwum SportGniezno.pl
Zobacz również