Zła passa porażek juniora starszego Mieszka przerwana

2018-09-09

Po trzech porażkach z rzędu juniorów starszych Mieszka Gniezno, w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej A 1 juniora grypy pierwszej podopieczni Przemysława Urbaniaka przerwali w piątej kolejce ligowej złą passę.

W sobotę 8 września zespół zaplecza pierwszej drużyny Mieszka Gniezno, udał się do Skórzewa gdzie o komplet punktów walczyli z zespołem juniora starszego Canarinhos. Spotkanie po dość wyrównanym jego przebiegi zakończyło się zasłużonym zwycięstwem zespołu juniora starszego Mieszka Gniezno, który w całym przekroju tego pojedynku piłkarskiego prezentował się lepiej od swojego rywala 2:0. Goście w sobotnim meczu wyszli na prowadzenie 1:0  dopiero w 35 minucie. Rzut rożny w ekipie juniora starszego Mieszka, egzekwował Maksymilian Sikorski a piłkę do bramki zespołu z Skórzewa wpakował głową z najbliższej odległości Piotra Kaźmierczak. Po tej bramce do końca pierwszej połowy obu drużynom nie udało się już zdobyć gola w tym układzie do przerwy było 1:0 dla juniora starszego Mieszka Gniezno.

Po zmianie stron w sobotnim meczu padła również tylko jedna bramka a autorem jej okazali się młodzi gnieźnianie. Gola na wagę zwycięstwa oraz trzech punktów zespół prowadzony przez Przemysława Urbaniaka zdobył praktycznie przed końcowym gwizdkiem sędziego prowadzącego to spotkanie. Zwycięstwo oraz komplet trzech punktów gnieźnianie zapewnili sobie w 90 minucie. Po szybkiej akcji całej drużyny na strzał z dalszej odległości na bramkę z Skórzewa zdecydował Łukasz Bogajewski. Wprawdzie golkiper gospodarzy wybronił strzał Bogajewskiego lecz przy dobitce Szymona Klimackiego był już bezradny. Tym samym juniora starszy Mieszka Gniezno, wywiózł z Skórzewa komplet trzech punktów wygrywając spotkanie 2:0 przez co przerwał tym samym serię trzech porażek z rzędu.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Woźniak, Piotr Kaźmierczak, Wojciech Wachowski, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Mikołaj Pluciński (46’ Albert Gąsiorowski), Jakub Goździński, Łukasz Bogajewski, Bartosz Goździński (65’ Adam Kowalski), Szymon Klimacki