Złoto Koszewskiej, brązy tenisistek stołowych i Maksela

2019-06-30

Przedostatni dzień II Igrzysk Europejskich w Mińsku przyniósł kolejne medale dla Biało-Czerwonych. Najcenniejszy zdobyła Karolina Koszewska, która w finałowym pojedynki wagi półśredniej pokonała 4:1 Włoszkę Assuntę Canforę.

Sporą dramaturgię miał mecz o trzecie miejsce polskich tenisistek stołowych z Węgierkami. Postarała się o to (podobnie jak w meczu półfinałowym  Li Qian, która ostatecznie pokonała jednak w decydującym piątym pojedynku Szandrę Pergel i Polki zwyciężając 3:2 zdobyły brąz.

Brązowy medal wywalczył także  Krzysztof Maksel w wyścigu na 1 kilometr rozegranym na torze kolarskim Mińsk Areny. Tuż za podium w sprincie uplasował się Mateusz Rudyk. Polska drużyna w Medium (200) okrążeń zajęła 9. lokatę.