Złoto piłkarzy na finale XXIV Letniej Wielkopolskiej Spartakiadzie LZS w Żerkowie

2022-06-17

Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, w ramach umowy wieloletniej z Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan z Gniezna organizuje imprezy sportowe w ramach współzawodnictwa sportowego powiatów o Puchar Marszałka Marka Woźniaka

Na obiektach samorządowych w Żerkowie w dniu 11 czerwca  odbyła  się XXIV Letnia Wielkopolska Spartakiada LZS mieszkańców województwa wielkopolskiego o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego W czasie imprezy rozegrano konkurencje sportowo-rekreacyjne oraz została przeprowadzona rywalizacja w 5-osobowej piłce nożnej kobiet i mężczyzn.  Powiat gnieźnieński w piłce nożnej mężczyzn reprezentowała drużyna SKFiT „Chrobry” Gniezno w składzie : Wojciech Urbański, Łukasz Pućka, Piotr Saskowski, Grzegorz Jankowski, Mikołaj Graczyk, Jakub Graczyk oraz Mateusz Kruszlewski.

Drużyna po wygraniu wszystkich meczy zdobyła puchar, a zawodnicy złote medale. W konkurencjach sportowych i rekreacyjnych Powiat  Gnieźnieński  reprezentowali: Agnieszka Kaczmarek, Joanna Śmiałowska, Tadeusz Tomaszewski, Stanisław Dolaciński, Jerzy Mielnicki, Piotr Chrzanowski, Krzysztof Woźniakowski, Jacek Walkowiak oraz Dariusz Śmiałowski.
Brązowy medal w strzałach do bramki zdobył Tadeusz Tomaszewski

Imprezę finałową poprzedziły zawody w jeździectwie rozegrana w Młodzikowie oraz Turniej Tenisa Ziemnego rozgrywany w Solcu Wielkopolskim,  gdzie reprezentacja powiatu w singlu i deblu zajęły 1 miejsce.

Udział reprezentacji powiatu gnieźnieńskiego we współzawodnictwie o Puchar Marszałka wsparło finansowo Starostwo Powiatu w Gnieźnie.

Tadeusz Tomaszewski + foto

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,zloto-pilkarzy-na-finale-xxiv-letniej-wielkopolskiej-spartakiadzie.html