Złoty medal Matyldy Dziadoszek w Pelplinie

2021-05-18

W dniach 14-16 maja odbył się Turniej o Puchar Burmistrza i Wójta Pelplina w zapasach w stylu wolnym młodzików, młodziczek i dzieci.

Do Pelplina koło Trzewa przybyło ponad 450 sportowców z 56 klubów (w tym drużyna z Ukrainy), aby wziąć udział w imprezie, która była jednocześnie eliminacją do kadry Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików w stylu wolnym w 2021. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 4 zawodników Husarza Gniezno. Najlepiej z ekipy gnieźnieńskiej wypadła Matylda Dziadoszek, która zdominowała kategorię 31 kg i nie tracąc ani jednego punktu zdobyła złoty medal. Pozostali zapaśnicy Husarza ponownie zaliczyli bardzo dobry występ pośród czołówki polskich zapaśników. Alan Bogucki (kat. wagowa 62 kg) i Mateusz Dziadoszek (w kategorii 48 kg) uplasowali się tuż za podium, a Eryk Bogucki (62 kg) zajął 9 miejsce.

W tym samym terminie w Swarzędzu odbyły się otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym młodzików i dzieci. W imprezie wystartowało ponad 220  zapaśników z 22 klubów. Gniezno reprezentowało 5 zawodników. Najwyżej uplasował się Dominik Dynaryński, który w kategorii wagowej 44 kg wywalczył brązowy medal. Ponadto w zawodach wystartowali – Witold Błaszczyk, Adam Wiśniewski, Maksymilian Bułka i Kacper Stankowiak.

Udział zawodników KS Husarz w powyższych imprezach był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.