Zmarnowane sytuacje i nerwówka w końcówce. Ale punkty zostały w Trzemesznie!

2015-08-29

Sporo emocji towarzyszyło sobotniej potyczce Zjednoczonych Trzemeszno w dniu 29 sierpnia z beniaminkiem IV ligi, GLKS Wysoka. Drużyna z Trzemeszna spokojnie mogła sobie ten mecz „ułożyć” w pierwszej połowie, ale brak skuteczności spowodował, że dopiero w końcówce podopieczni Łukasza Kańczukowskiego zapewnili sobie komplet oczek. Zjednoczeni pokonali GLKS Wysoka 3:2.

W 15 minucie padła jedyna bramka pierwszej połowy. Krzysztof Chojnacki wypracował gola Adamowi Koniecznemu, któremu pozostało skierować futbolówkę do pustej bramki. Potem rozpoczął się wspomniany festiwal niewykorzystanych okazji. Chojnacki przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości, natomiast Konieczny w idealnej sytuacji trafił z pięciu metrów w obrońcę. Rywale w pierwszej części tylko raz zagrozili Zjednoczonym, na posterunku był jednak Szymon Menz.

Krótko po wznowieniu gry po przerwie duet Konieczny – Chojnacki znowu zagroził ekipie gości. Ten drugi w dogodnej okazji trafił w bramkarza. Potem napastnicy gospodarzy zmarnowali jeszcze kilka „setek” i to się zemściło! W 65 minucie długa piłka na jednego z zawodników gości i po chwili było 1:1! Na szczęście dwie minuty później faulowany w polu karnym był Konieczny a „jedenastkę” na bramkę zamienił Waldemar Kuczyński. Tymczasem w 80 minucie zagranie za plecy obrońców Zjednoczonych doprowadziło do kolejnej sytuacji bramkowej, którą jeden z piłkarzy gości zamienił na wyrównującego gola! Na szczęście w 86 minucie w końcu przełamał się Chojnacki. „Jemioła” ładnie uderzył lewą nogą w dalszy róg bramki gości i zapewnił Zjednoczonym zasłużone trzy punkty!

Skład Zjednoczonych: Menz – Kachniarz, Siwa, Majchrzak, Meller, Nadolny, Kuczyński, Wysocki, Ciążyński (85’ Sobucki), Konieczny, Chojnacki. Rezerwowi: Mazur, Bartkowiak, Słowik.

W innych meczach sobotniej IV kolejki ligowej 29 sierpnia padły następujące wyniki:

Warta Międzychód - Mieszko Gniezno 2:0
Wełna Skoki - Iskra Szydłowo 0:3
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Mawit Lwówek 8:0
Grom Plewiska - Płomień Przyprostynia 5:2
GKS Dopiewo - Sparta Oborniki 3:0
KKS 1922 Lechia Kostrzyn - Lubuszanin Trzcianka 1:4.