Zmiana lidera w ligowej tabeli wielkopolskiej klasy B grupy V

2019-10-15

W weekend 12-13 października cztery zespoły z powiatu gnieźnieńskiego oraz jeden z Miasta Gniezna walczyły o klejone punkty ligowe w trwającym sezonie 2019/2020 w ósmej kolejce wielkopolskiej klasie B grupie V.

W spotkaniach z udziałem naszych zespołów biorących udział w tych rozgrywkach odnotowano jedno zwycięstwo tyle samo remisów oraz dwie porażki. Po zakończonej ósmej serii mistrzowskiej w tabeli wielkopolskiej klasie B grupie V nastąpiła zmiana lidera po remisie FAS KS Fałkowo i przy  zwycięstwie  rezerw Mieszka Gniezno to ten drugi zespół obecnie przoduje w swojej grupie. W krótkich relacjach prezentujemy wyniki jakie osiągnęły trzy y zespoły z powiatu gnieźnieńskiego czyli Fara Pelikan Żydowo, FAS KS Fałkowo i Wełnianka Kiszkowo w zakończonej VIII kolejce ligowej. O meczu i wyniku rezerw Mieszka Gniezno z Liderem Szczytniki Czerniejewskie informowaliśmy więc tylko przypominamy iż gnieźnianie wygrali to spotkanie 4:2.

STELLA II LUBOŃ - FAS KS FAŁKOWO 2:2

O dużym pech może mówić lider tabeli przed rozegraną ósmą kolejką wielkopolskiej klasy B grupy V drużyna FAS KS Fałkowo, która w meczu wyjazdowym w sobotę 12 października  w meczu wyjazdowym zremisowała 2:2 z niżej notowanym w rozgrywkach rezerwami Stelli Luboń. Pewne zwycięstwo za trzy punkty i utrzymanie fotela lidera drużynie z Fałkowa wyślizgło się z rok w doliczonym czasie gry gdyż przed większość czasu prowadzili fałkowianie 2:1. Gol na wagę remisu i podziału punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły dla gospodarzy padł w 90+1 minucie a autorem bramki okazał się w ekipie rezerw Stelli Luboń – Miłosz Komórek. Po tym remisie j drużyna FAS KS Fałkowo straciła fotel lidera swojej grupy na rzecz rezerw Mieszka Gniezno, które w niedzielne przedpołudnie 13 października pokonały u siebie w meczu derbowym zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie w  stosunku 4:2.

Bramki dla Stelli II Lubowń: Adrian Wojtysiak 36', Miłosz Komórek 90'+1

Bramki dla FAS KS Fałkowo:  Patryk Cegielski 5’, Grzegorz Karasiewicz 54

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Dawid Hamera, Filip Sadowczyk (75' Krzysztof Gruchot), Dariusz Borowik, Patryk Cegielski (46' Grzegorz Karasiewicz), Bartosz Kellner, Bartosz Nowicki, Adrian Pokój, Piotr Wala (46'Kamil Balicki), Piotr Włodarczak (46' Łukasz Podlewski), Oskar Włodarczyk (90' Hubert Beszterda). Trener Włodarczyk Oskar

Kolejny mecz:
KS Fałkowo - Mieszko II Gniezno     20 października, 12:00

KS 1999 ŁOPUCHOWO : WEŁNIANKA KISZKOWO 3:2

W niedzielę 13 października zespół Wełniaki Kiszkowo mierzył się w meczu wyjazdowym z KS Łopuchowo w ramach 8. kolejki PROTON B-klasy. Do meczu przystąpiło piętnastu podopiecznych trenera Herkowiaka, występujących w roli przyjezdnych. Trzynastka okazała się dla ekipy z Kiszkowa pechowa gdyż do domu wrócili bez punktów przegrywając spotkanie 2:3.

Mecz od samego początku był dość zacięty. Akcje toczyły się zarówno w jedną, jak i drugą stronę, nadając tym samym tempo spotkaniu. Groźniejsze sytuacje stwarzali gospodarze, zwłaszcza po stałych fragmentach gry, wielokrotnie zmuszając do wysiłku Andrzeja Kwaśniewskiego, który dwoił się i troił w bramce naszej drużyny. Po jednym z dośrodkowań stołecznej drużynie udało się dopiąć swego i otworzyć wynik spotkania. Przewaga nie trwała jednak długo, gdyż fenomenalnym, technicznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Adrian Olszewski umieszczając piłkę w okienku bramki gospodarzy. Rezultat 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron obie drużyny grały równie zacięcie, jednak po kilku minutach gry to gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie po brawurowym rajdzie prawego skrzydłowego, który mocnym strzałem z kilku metrów trafił do bramki Kiszkowian przy dalszym słupku. Oprócz niekorzystnego wyniku doszło również do poważniejszego osłabienia naszej drużyny, bowiem urazu pleców nabawił się bramkarz, Andrzej Kwaśniewski, który w asyście pomocy medycznej opuścił plac gry. Trener Herkowiak zdecydował się w tej sytuacji na potrójną zmianę. Oprócz Kwaśniewskiego, boisko opuścili również Dariusz Walenciak i Mateusz Chełmikowski, a na murawie zameldowali się Robert Priebe, Adam Sawicki i Maciej Występski. Zawodnicy naszej drużyny starali się doprowadzić do wyrównania, co przyniosło pożądany efekt. Adrian Olszewski podchodząc do wysokiego pressingu odebrał piłkę obrońcy gospodarzy i po rajdzie w pole karne dostrzegł niepilnowanego Przemysława Łenca, który strzałem z pierwszej piłki zdobył drugiego gola dla Wełnianki. Radość nie trwała jednak długo, gdyż kilka minut przed końcem spotkania drugi żółty kartonik obejrzał Kamil Kasprzak i tym samym został zmuszony opuścić płytę boiska. Gospodarze skrzętnie wykorzystali przewagę i zdążyli zdobyć zwycięską bramkę.
Tym samym, przegrywamy pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie.

Bramki dla KS Łopuchowo: Krzysztof Ignasiak 13', Bartosz Kępka 58', Damian Drabczyk 88'

Bramki dla Wełnianki Kiszkowo: Adrian Olszewski 14’, Przemysław Łenc 81

Skład Wełnianki Kiszkowo: Andrzej Kwaśniewski (55' Robert Priebe), Mateusz Chełmikowski (60' Adam Sawicki), Krzysztof Krupa, Krzysztof Ćwiek, Kamil Kasprzak, Kamil Kupidura, Przemysław Łenc, Adrian Olszewski, Krzysztof Podlewski, Dariusz Walenciak (60' Maciej Występski), Daniel Wojnowski. TRENER: Herkowiak Jan

Kolejne spotkanie:
Wełnianka Kiszkowo - Stella II Luboń     20 października, 14:00

FARA PELIKAN ŻYDOWO : GKS GUŁTOWY 2:3

Podobnie jak i Wełninka Kiszkowo tak i drużyna Fary Pelikan Żydowo z placu gry schodziła pokonana. W sobotę 12 października żydowanie ulegli na własnym renie i przed własną publicznością ekipie GKS Gułtowy w stosunku 3:2. Mecz żydowianie zaczęli od szybkiej straty dwóch bramek i po katastrofalnych błędach linii obronnej. W 35 minucie, żeby wstrząsnąć drużyną trenet Dawid Gierałka dokonano aż trzech zmian w wyjściowym składzie meczowym.  Roszady personalne jednak nie przyniosły zamierzonego celu gdyż żydowianom nic nie wychodziło, a goście na domiar złego dołożyli trzecie trafienie na początku drugiej odsłony sobotniego meczu i mogło wydawać się ze jest już po spotkaniu. Drużyna Fary obudziła się zbyt późno bo dopiero w drugiej połowie czego efektem były dwa zdobyte gole zmniejszające prowadzenie gości do 3:2. Do doprowadzenia do remisu gospodarzom po prostu zabrakło czasu i mecz zakończył się porażką Fary Pelikan Żydowo. Drugą połowę żydowainie wygrywamy 2-1 i to jedyny pozytyw sobotniego meczu.

Bramki dla Fary Pelikan Zydowo: Łukasz Sieczkarek 74' i 90+1

Bramki dla GKS Gułtowy: Tomasz Jahns 8’, Dominik Maćkowiak 35, Michał Jędrzejczak 57’

Skład Fary Pelikan Żydowo: Maciej Soppa, Nazar Tsepko (65' Kacper Waszak), Mateusz Sypniewski (75' Dawid Gąciarz), Karol Stein (37' Marek Sanok), Łukasz Sieczkarek, Hubert Krawczyk, Marcin Maciejewski, Adam Macioszek, Denis Raczak (37' Maciej Nowicki), Paweł Rożewski (46' Bartosz Kaczmarek), Wojciech Żabierek (17' Arkadiusz Zych). TRENER: Gierałka Dawid