Zmienne szczęście startowców w ćwierćfinałach IMP

2021-04-25

W czwartek, 22 kwietnia, na torach w Łodzi, Bydgoszczy i Rawiczu odbyły się turnieje ćwierćfinałowe Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

W Rawiczu wystąpili dwaj zawodnicy Startu. Niestety, żadnemu z nich nie udało się wywalczyć awansu do półfinałów. Kevin Fajfer był jedenasty z dorobkiem 5 punktów. O punkt mniej uzbierał Mirosław Jabłoński plasując się ostatecznie na trzynastej pozycji. Zdecydowanie lepiej podczas turnieju w Łodzi zaprezentował się Oskar Fajfer, który z dorobkiem 11 punktów uplasował się na piątej pozycji zapewniając sobie awans do półfinału. W Bydgoszczy gnieźnianie nie startowali, ale doszło tam do bardzo groźnie wyglądającej kolizji wychowanka Startu Adriana Gały z Piotrem Protasiewiczem. Gała po trzech startach miał w  dorobku 6 punktów i realne szanse na awans. Niestety kolizja spowodowana przez rywala wykluczyła go z dalszej walki. Protasiewicz ostatecznie wywalczył awans zajmując trzecią pozycję, a Gała wylądował w szpitalu (na razie nie wiadomo jak długo potrwa jego hospitalizacja i rehabilitacja). . Czwarty turniej ćwierćfinałowy odbędzie się 13 maja w Rzeszowie – bez udziału zawodników gnieźnieńskich. Półfinały rozegrane zostaną natomiast 26 maja na torach w Krośnie i Gnieźnie.