Znakomity początek II rundy MKS MOS Gniezno!

2014-02-26

We wtorek 25.02 br. drużyna juniorek młodszych MKS MOS Gniezno rozegrała swój pierwszy mecz w rundzie rewanżowej tegorocznych rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych.

Była to pierwsza konfrontacja po blisko 3 miesięcznej przerwie. Gnieźnianki po I rundzie przewodzą w tabeli. Rywalkami młodych gnieźnianek była drużyna UKS Pantery Dopiewo. Pierwsze spotkanie między tymi zespołami  na wyjeździe zakończyło się pewną wygraną MKS MOS 35:23.

W meczu tym MKS MOS od pierwszego gwizdka sędziego dyktował warunki na parkiecie. Gnieźnianki zdecydowanie górowały nad zawodniczkami z Dopiewa. Pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się prowadzeniem miejscowych 23:12.

Po przerwie Dopiewianki zdobyły co prawda pierwsze trzy bramki ale szczypiornistki z Gniezna szybko odrobiły te straty z nawiązką. Od 40’ meczu ponownie na parkiecie karty rozdawała jedna drużyna. Przewaga MKS MOS zaczęła wzrastać. W zespole z Gniezna bardzo dobrze funkcjonował kontratak. Przeciwniczki momentami po prostu były bezsilne. Trenerzy z Gniezna dysponujący 16 zawodniczkami rotowali składem tak aby wszystkie podopieczne mogły zaprezentować się na parkiecie. Mimo zmian obraz gry nie ulegał zmianie. Ostatecznie wynik końcowy to wysoka wygrana podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka 48:22. Sam wynik mógłby być bardziej okazały gdyby gnieźnieńskie szczypiornistki wykorzystały kilka sytuacji „sam na sam” z bramkarką gości.

MKS MOS Gniezno - bramkarki: Olejniczak Kamila i Tamborska Marta zawodniczki pola: Wojtkowiak Marta (7), Stankiewicz Kamila (1), Budzyńska Anita (5), Dolata Monika(1), Dłutkowska Marcelina (1), Wachowska Agata (3), Tomaszewska Katarzyna (2), Łęgowska Monika (8), Niedzielska Natalia (1), Kapczyńska Kinga (4), Chojnacka Karolina (6), Nowak Natasza (1), Zimna Ewa (4), Giszczyńska Marta (4).