Znamy już szczegółowy harmonogram okresu przygotowawczego Pelikana Niechanowo

2018-01-02

Trener Aleksander Stachowiak, który zostaje na stanowisku trenera pierwszego zespołu co najmniej do końca sezonu, przedstawił plan przygotowań do rundy rewanżowej Pelikana Niechanowo występującego w poznańskiej klasy A grupy 1 sezonu 2017/2018.

Na pierwszych zajęciach zawodnicy spotkają się 13 stycznia w niechanowskiej hali, gdzie odbędzie się strikte organizacyjne spotkanie wraz z lekkim rozruchem. Główna faza przygotowań rozpocznie się 15 stycznia i liczyć będzie blisko 40 jednostek treningowych. Pelikan podczas okresu przygotowawczego będzie trenował cztery razy w tygodniu na siłowni, boisku pełnowymiarowym oraz orliku. 
 
W okresie zimowym trener Stachowiak zaplanował  do rozegrania przez swoich podopiecznych 9 sparingów głównie z drużynami z wyższych klas rozgrywkowych. Poniżej prezentujemy harmonogram gier kontrolnych Pelikana Niechanowo: 
 
27.01 Polonia Golina (klasa okręgowa) 
03.02 Luboński 1943 Luboń (klasa okręgowa) 
10.02 GKS Żerków (klasa okręgowa) 
17.02 Unia Wapno (A-klasa) 
25.02 Unia Swarzędz Juniorzy (A1 junior) 
04.03 SKS 13 Poznań (klasa okręgowa) 
10.03 Sparta Orzechowo (klasa okręgowa) 
17.03 Fara-Pelikan Żydowo (B-klasa) 
24.03 Zjednoczeni Trzemeszno (klasa okręgowa) 
 
Start rundy rewanżowej WZPN zaplanował stosunkowo późno, bo dopiero na 31 marca. Zapowiada się więc ciężki, mozolny okres zimowych przygotowań. Jednak dobrze przepracowana zima to klucz do sukcesu. Zawodnicy spotkają się zatem za kilka tygodni, natomiast klubowi działacze już czynią kroki w kierunku wzmacniania drużyny na najbliższa rundę. O skutkach tych działań będziemy informować na bieżąco. 
 
Pelikan Niechanowo/ foto archiwum SportGniezno.pl
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,znamy-juz-szczegolowy-harmonogram-okresu-przygotowawczego-pelikana-niechanowo.html