Zofia Wilkosz i Jakub Andrzejewski z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Zdziechowie w Finale Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach klasycznych!!!

2017-04-10

1 kwietnia w Starym Mieście koło Konina odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów strefy wschodniej.

Około 180 młodych miłośników królewskiej gry z powiatów: konińskiego, gnieźnieńskiego, kolskiego, słupeckiego, średzkiego, tureckiego, wrzesińskiego walczyło w swoich kategoriach wiekowych o awans do Mistrzostw Wielkopolski. Zawody zostały przeprowadzone  na dystansie 7 godzinnych rund.
 
Uczniowie Zespołu Szkolno–Gimnazjalnego w Zdziechowie Zofia Wilkosz z klasy 3c oraz Jakub Andrzejewski z klasy 3a wywalczyli awanse do Finału Mistrzostw Wielkopolski Juniorów.Szkołę reprezentowało 13 uczniów:  Jakub Andrzejewski(3a), Zofia, Wilkosz, Tomasz Szarzyński, Magdalena Pietrzak z klasy 3c oraz Dominika Pejka (3b). W grupie dziewcząt do lat 13 o awans walczyły Magdalena i Maria Ciesielskie, Aleksandra Leśniewska i Wiktoria Pejka.  W grupie gimnazjalistów Krystian Kodranc, Patryk Andrzejewski i Wojciech Pietrzak oraz Maria Stachowiak.
 
Uczniowie zdobyli również normy na kategorie szachowe:
Magdalena Pietrzak z klasy 3c – norma na IV kategorię szachową,
Maria Ciesielska  z klasy 6 – norma na IV kategorię szachową,
Aleksandra Leśniewska z klasy 6 – norma na IV kategorię szachową,
Opiekunami turnieju byli: p. Monika Berlik oraz p. Anna Pejka.
 
- Bardzo cieszę się z sukcesu moich podopiecznych. Jest to też taka moja osobista satysfakcja ponieważ, wkład pracy i zaangażowania przynosi powoli efekty. Myślę, że jest to dobry prognostyk na przyszłość który spowoduje ,że dzieci będą z jeszcze większą motywacją uczyć się gry w szachy a i rodzice na pewno też będą w tym swoje dzieci dopingować – mówi nie kryjąc zadowolenia Monika Berlik, która na co dzień prowadzi kółko szachowe w Zespole Szkolno–Gimnazjalnym w Zdziechowie i prosi jednocześnie o  przysłowiowe 
„trzymanie kciuków”  za swoich uczniów podczas Finału Wojewódzkiego.
 
Pani Monika Berlik pragnie też podziękować sponsorom Państwu Agnieszce 
i Łukaszowi Ciesielskim za pomoc w organizacji dojazdu szachistów, a także Pani Agacie Rezgui za pokrycie kosztów ubezpieczenia.
 
Radosław Gaca +foto
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,zofia-wilkosz-i-jakub-andrzejewski-z-zespolu-szkolno-gimnazjalnego-w.html