ZSP nr 2 oraz I LO Mistrzami Turnieju Szkół Zaprzyjaźnionych!

2014-03-14

Dnia 14 marca rozegrany został XI Turniej Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimanzjalnych o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Turniej był czwartą i ostatnią rundą rozgywek VII Edycji Turniejów Zaprzyjaźnionych Szkół. W turnieju brały udział reprezentacje dziewcząt i chłopców z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie oraz organizatora turnieju I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Rozgrywki odbyły się w kategoriach dziewcząt, które rywalizowały w sali sportowej I LO oraz chłopców, którzy rozgrywali spotkania w sali sportowej CE UAM.

W rywalizacji zarówno dziewcząt jak i chłopców Puchar Dyrektora zdobyła reprezentacja
I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Klasyfikacja końcowa turnieju.
Dziewczęta:                                                        Chłopcy:

I m-ce - I LO                                                         I m-ce - I LO
II m-ce - II LO                                                       II m-ce - ZSP nr 2
III m-ce - ZSP nr 2                                               III m-ce - II LO
IV m-ce - ZSP Witkowo                                      IV m-ce - ZSP Witkowo

Na zakończenie podsumowana została punktacja VII Edycji Turniejów Zaprzyjaźnionych Szkół w kategorii chłopców oraz II Edycji Turniejów Zaprzyjaźnionych Szkół w kategorii dziewcząt. W kategorii dziewcząt zwyciężyły siatkarki reprezentacji I LO i podobnie jak przed rokiem odebrały złote medale. W śród reprezentacji chłopców zadecydowały rezultaty ostatniego turnieju, w wyniku którego zwyciężyli siatkarze ZSP nr 2 pokonując w klasyfikacji punktowej ubiegłorocznego lidera - reprezentację I LO.