Żużlowcy Car Gwarant Startu i Nauczyciele SP nr 5 zagrali w unihokeja w ramach WOŚP!

2019-01-09

Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie, w środę 9 stycznia była areną niecodziennego meczu rozgrywanego w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał 27 odbędzie się już w tą niedzielę 13 stycznia w całym kraju.

Tego dnia naprzeciwko siebie stanęły drużyny Car Gwarant Start Gniezno czyli drużyna złożona żużlowców oraz Nauczycieli SP nr 5. Jeśli chodzi o samą rywalizację sportową to oba zespoły nie zagrały w piłkę halową czy też nie rywalizowały pod koszem ale rozegrały pomiędzy sobą mecz w unihokeju. Spotkanie miało charakter charytatywny gdyż nie o wynik końcowy chodziło lecz o dobrą zabawę połączoną w przerwach meczu z licytacją gadżetów oraz fantastycznych voucherów przygotowanych specjalne na tą okazję przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5. W tym miejscu należy dodać że licytacja gadżetów i voucherów została przeprowadzona w ramach zbliżającego się 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
 
Co do samej rywalizacji sportowej pomiędzy drużyną żużlowców Car Gwarant Gniezno oraz Nauczycielami SP nr 5, To przybili kibice do hali Szkoły Podstawowej nr 5 mieszczącej się przy ulicy Łubieńskiego, mieli okazję w akcji zobaczyć między innymi w drużynie żużlowców - Mirosława Jabłońskiego, Kevina Fajfera, Patryka Fajfera, Mateusza Błażykowskiego, Szymona Szwachera, Michała Lewandowskiego, Oskara Fajfera oraz Adriana Gałę (kapitan). Funkcje trenera podczas środowego meczu pełnił były zawodnik Startu - Adam Fajfer. Rywalami ekipy żużlowców jak pisaliśmy była drużyna składająca się z Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5, która była wzmocniona jednak kilkoma osobami sympatyzującymi z tą szkołą. Między innymi barw drużyny Nauczycieli broniła znana w grodzie Lecha sportsmenka Karolina Koszela. Ostatecznie zwycięzcą meczu unihokeja została drużyna Car Gwarant Gniezno, lecz jak wspominaliśmy nie chodziło tutaj o wynik ani też iloma bramkami zakończy się to spotkanie lecz o dobrą zabawę, której towarzyszyły przeprowadzone licytacje, z których pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której 27 finał zaplanowano w naszym mieście na niedzielę 13 stycznia. 
 
Roman Strugalski + foto - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,zuzlowcy-car-gwarant-startu-i-nauczyciele-sp-nr-5-zagrali.html