Żużlowcy górą w meczu halówki ze Spółdzielcami!

2017-12-10

W sobotę 9 grudnia w hali sportowo – widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie mieszczącej się przy ulicy Łubieńskiego, rozegrany został w ramach szóstej już edycji Mikołajkowy Mecz Charytatywny w Piłce Halowej.

Głównym organizatorem zarazem pomysłodawcą meczu po raz szósty był Bank Spółdzielczy w Gnieźnie wspólnie z Społem PSS Gniezno. Uczestnicy tego meczu mowa tutaj o Spółdzielcach i kadrze żużlowców Car Gwarant Start Gniezno spotkanie zagrali aby uzbierać środki finansowe na rzecz Powiatowego Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Bezdomnym i Integracji Społecznej w Gnieźnie DOM. Choć wynik końcowy spotkania pomiędzy obiema drużynami to 9:7 dla żużlowców Car Gwarant Start Gniezno , to nie on się liczył w tym dniu a uzbierana kwota w wysokości 15455,00 złotych. Środki te jak zdołaliśmy się dowiedzieć zostaną przeznaczone na zakup potrzebnego wyposażenia dla schroniska "Pomocna przystań" m. in. ręczniki, pościele, koce, bielizna i kosmetyki.

Przechodząc jednak do samego meczu pomiędzy Spółdzielcami a kadrą Car Gwarant Start Gniezno. To w kadrze czerwono-czarnych doszło do kilku zmian. Zabrakło pierwotnie awizowanych Eduarda Krcmara i Damiana Stalkowskiego. Na boisku szeregach czerwono-czarnych można było zobaczyć między innymi kapitana Mirosława Jabłońskiego, Marcina Nowaka, Adriana Gałę, Maksymiliana Bogdanowicza, Norberta Krakowiaka oraz działaczy – Łukasza Łukowskiego, Przemysława Błachowiaka i Arkadiusza Koronkę. Gościnnie zestawienie żużlowców uzupełnił trener Mieszka Gniezno - Łukasz Malczewski.

Z kolei w kadrze Spółdzielców można było zobaczyć w akcji między innymi: Jana Błaszczka, Szymona Dobruckiego, Krystiana Zobla, Walentego Kaźmierczaka, Zbigniewa Figasa, Roberta Ratajczaka, Marka Kopacza, Erwina Zobla, Łukasza Rybarczyka, Krzysztofa Gromadzkiego, Krzysztofa Paśkę czy Pawła Nowickiego.

Mecz jak wspominaliśmy wcześniej choć cel miał charytatywny i wydawać by się mogło, że obie drużyny podejdą do niego na luzie miał od początku do końca bardzo zacięty przebieg, a wynik i zwycięstwo było kwestią otwartą do ostatnich minut. Pierwsze trafienie do bramki strzeżonej przez Łukasza Łukowskiego zaliczył przedstawiciel spółdzielców – Krystian Zobel. Wyrównał kapitan Car Gwarant Start Mirosław Jabłoński. W pierwszej połowie byliśmy świadkami jeszcze kilku trafień. Futbolówkę w bramce spółdzielców dwukrotnie umieścił Łukasz Malczewski i raz Marcin Nowak. Dla spółdzielców gola zdobył Krzysztof Paśka. Niefortunne, samobójcze trafienie, było z kolei udziałem Norberta Krakowiaka. I po pierwszych 20 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 4:3 dla Car Gwarant Start Gniezno.

Druga połowa sobotniego spotkania dostarczyła jeszcze większych emocji. Najpierw dwukrotnie bramkarza spółdzielców pokonywał Łukasz Malczewski. Rywale nie stracili jednak motywacji do gry i szybko rozpoczęli odrabianie strat by w trzydziestej drugiej minucie doprowadzić do wyrównania 6:6, a co więcej – już dwie minuty później prowadzili 7:6. Kontra żużlowców była jednak natychmiastowa. Najpierw dwukrotnie do bramki spółdzielców trafił Mirosław Jabłoński i raz uczynił to Marcin Nowak ustalając tym golem końcowy wynik meczu na 9:7 dla Car Gwarant Start Gniezno.

Nim doszło jednak do pojedynku piłkarskiego w halowej piłce nożnej pomiędzy Kadrą Spółdzielców a Kadrą Car Gwarant Start Gniezno, wcześniej został rozegrany mecz pokazowy pomiędzy w którym naprzeciwko siebie drużyny Mieszka Gniezno prowadzone przez Łukasza Melczewskiego. Z kolei przerwie meczu głównego odbyła się prezentacja taneczna dzieci z Centrum Hajdasz.

Jak zapowiadają organizatorzy za rok dojdzie do kolejnej edycji Mikołajkowego Meczu Charytatywnego w Piłce Halowej

Roman Strugalski + foto - Szersza fotorelacja z tego meczu charytatywnego - TUTAJ