Żużlowcy Startu udanie rozpoczęli sezon w Tarnowie

2021-04-26

Zespół Aforti Startu Gniezno jako ostatni rozpoczął zmagania w rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Wprawdzie dwa tygodnie wcześniej wyjechali na tor w Ostrowie, ale tamten mecz przerwano po czterech wyścigach przy rezultacie 16:14.

Gnieźnianie najwyraźniej zgłodniali już ligowej rywalizacji od początku byli stroną przeważającą stopniowo powiększając przewagę. W połowie rywalizacji wynosiła ona 10 punktów (16:26) i (19:29). Rewelacyjnie na początku spotkania spisywał się Timo Lahti, ale dzielnie wspierali go też Mirosław Jabłoński i Frederik Jakobsen. W drugiej części zawodów Fin nie był już tak skuteczny, ale pałeczkę po nim przejął Oskar Fajfer mając także wsparcie w Peterze Kildemancie. W drugiej fazie zawodów przebudził się także lider gospodarzy – Rohan Tungate , który wygrał cztery kolejne wyścigi. To jego dobra postawa w głównej mierze sprawiła, że gospodarze zaczęli odrabiać straty, chociaż trzeba przyznać, że dzielnie wspierał go też Artur Mroczka. Po dziesięciu wyścigach Unia przegrywała już tylko czterema punktami (28:32) i taka przewaga Startu utrzymała się aż do wyścigów nominowanych. Już pierwszy z nich rozwiał jednak nadzieje gospodarzy. Wprawdzie początkowo bieg układał się remisowo, co przedłużało szanse gospodarzy choćby na remis. Prowadził w nim pewnie Oskar Fajfer, przed Ernestem Kozą i Arturem Mroczką. Zamykający stawkę Frederik Jakobsen już na trzecim krążeniu zdołał jednak wyprzedzić jadącego przed nim rywala i już przed ostatnim wyścigiem gnieźnianie zapewnili sobie w Tarnowie zwycięstwo. W ostatnim biegu znakomitą dyspozycję potwierdził Rohan Tungate, a gospodarze mogą tylko żałować, że Australijczyk „zaczął jechać” dopiero od połowy meczu. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 42:48. Wygrana startowców mogłaby być nawet nieco wyższa, ale Kacprowi Studzińskiemu, po analizie zapisu wideo, odebrano punkt za przejechanie dwoma kołami linii krawężnika w wyścigu IV.

A już w najbliższy czwartek, o ile pogoda po raz kolejny nie pokrzyżuje planów, inauguracja sezonu w Gnieźnie. W zaległym meczu 1. kolejki startowcy podejmą drużynę Orła Łódź. Początek meczu na Stadionie im. Pułkownika Hynka o g. 20:15.