Zwycięska passa Pelikana Niechanowo podtrzymana w Pyzdrach!

2019-10-20

W sobotnie popołudnie 19 października trzecie z rzędu zwycięstwo w klasie okręgowej odniósł zespół Pelikana Niechanowo, który w Pyzdrach pokonał miejscową Wartę 3:2. Dublet w tym meczu zaliczył kapitan Krzysztof Jackowiak, a jedno trafienie dołożył Szymon Burgiel.

Początek meczu w wykonaniu zielono - czarnych był bardzo nerwowy, a gospodarze z dużą werwą ruszyli na bramkę strzeżoną przez Patryka Szafrana. W 8 minucie meczu to właśnie golkiper zielono - czarnych popisał się fenomenalną interwencją na linii, parując strzał z kilku metrów efektowną paradą. Po upływie 15 minut Pelikan rozpoczął już marsz po swoje. Gra układała się coraz płynniej, na co pozwalała znakomita płyta boiska w Pyzdrach. W 20 minucie zielono - czarni wyszli już na prowadzenie. Rzut rożny w prawej strony wykonywał Patryk Jarzyński, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Krzysztof Jackowiak i uderzeniem głową w samo okienko bramki miejscowych zmienił wynik meczu. Podopieczni Andrzeja Stefańskiego grając w niskim pressingu, pozwalali gospodarzom na rozgrywanie piłki. Natomiast blok defensywny Pelikana grając kompaktowo nie pozwolił już na nic w pierwszej odsłonie i do przerwy niechanowianie prowadzili 1:0.

Po zmianie stron zaatakowali zielono - czarni. Prawą stroną urwał się Kuba Januchowski i został powalony z prawej strony pola karnego. Rzut wolny wykonał Filip Kruczyński, a piłkę zmierzającą do siatki...ręką wybił jeden z defensorów Warty. Sędzia wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Krzysztof Jackowiak, wyprowadzając Pelikana na dwubramkowe prowadzenie. Trzeci cios ze strony gości został zadany w 75 minucie spotkania. Dwójkowa akcja zmienników Radosław Trybuła - Szymon Burgiel zaowocowała bramką tego drugiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem ulokował futbolówkę w siatce. Niestety w końcówce w szeregach Pelikana nastąpiło rozluźnienie i gospodarze doszli go głosu. Najpierw w 82 minucie strzał na bramkę Szafrana próbował zblokować Jackowiak. Niestety uczynił to tak niefortunnie, że piłka wpadła przy samym słupku bramki niechanowskiego golkipera. W ostatniej akcji meczu, a była już 96 minuta, Warta wywalczyła rzut karny. Faul we własnym polu karnym zaliczył Dawid Połatyński, a gracz miejscowych bez problemu wykorzystał "jedenastkę". Zaraz po nim arbiter odgwizdał koniec spotkania.

Dobry mecz w wykonaniu zielono - czarnych, którzy pewnie punktowali przeciwnika. Mimo, iż rywal grał na prawdę dobrze, podopieczni Andrzeja Stefańskiego pokazali moc będąc zdecydowanie lepszymi w tym spotkaniu.

Kolejny mecz Pelikan Niechanowo, rozegra w niedzielę 27 października w Brbudzewie gdzie o 13.00 podejmowany będzie przez miejscowy zespół Kasztelanię.

Skład Pelikana Niechanowo: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Krzysztof Jackowiak, Dawid Kustra, Maciej Białas, Filip Kruczyński (Radosław Trybuła), Dawid Połatyński, Dawid Urbaniak (Hubert Świątnicki), Bartosz Staszewski (Andrzej Stefański), Jakub Januchowski (Patryk Waluszyński), Patryk Jarzyński (Szymon Burgiel). Ponadto: Adam Garczyk.